Sociálna sieť Instagram opäť vylepšuje svoje príbehy a prináša novú funkciu.

Koncept príbehov na Instagrame sa inšpiroval pred niekoľkými rokmi platformou Snapchat, ktorá umožňovala zdieľať príspevky s priateľmi či celým svetom na 24 hodín. Dnes už sa však neoddeliteľne príbehy spájajú s Instagramom, pričom okrem klasického zdieľania snímok či videí môžete v rámci príbehov vytvárať rôzne ankety, hlasovania a tiež vytvárať trendy.

Instagram navyše svoje príbehy neustále vylepšuje, pretože tento koncept je medzi používateľmi neskutočne populárny. Práve nové funkcie si používateľov udržujú na platforme, keďže konkurencia je veľká a aj vedenie Instagramu si to uvedomuje. A práve preto sa v najbližších dňoch budeme môcť stretnúť s novou funkciou.

Instagram prináša možnosť zdieľania profilov

Nálepku s označením profilu môžete v rámci príbehov na Instagrame vidieť už nejaký ten čas. Zdieľanie profilu však nebolo až doteraz možné, pričom ste mohli zdieľať nanajvýš používateľské meno s prelinkom na profil. Teraz sa však používatelia budú môcť stretnúť s novou nálepkou, v rámci ktorej budete môcť zdieľať celý profil.

Predstavte si teda situáciu, keď používate dva profily na Instagrame a chcete ich medzi sebou zdieľať. Budete môcť využiť novú nálepku a vďaka nej si zvýšiť počet interakcií na profile či dokonca počet sledujúcich. Instagram však mnohí využívajú aj na svoje podnikanie a jeho propagáciu. Ak teda používate svoj firemný profil na Instagrame alebo jednoducho chcete nejaký profil podporiť, budete môcť využiť novú nálepku v rámci príbehov.

Zdieľanie profilu v Instagram príbehochZdroj: X (Alessandro Paluzzi)
Zdieľanie profilu v Instagram príbehoch

Táto možnosť sa doteraz nachádzala len v profiloch niektorých používateľov, no majitelia Android smartfónov na ňu zatiaľ nenarazili. Instagram tak pracuje na integrácii novej funkcie medzi všetkých používateľov aplikácie, teda aj medzi používateľov Androidov. Novú funkciu zdieľania profilov budete môcť pravdepodobne zaznamenať vo svojich účtoch už v najbližších týždňoch.

Zdroj: X (@alex193a)

Prečítajte si aj:

Katarína Šimková

Katarína Šimková
Smartfóny, nositeľná elektronika či produkty inteligentnej domácnosti, zaujímam sa o všetko, čo i len okrajovo súvisí s technológiami.