Má byť nahota akceptovaná na sociálnych sieťach tak, ako je akceptovaná na internete všeobecne? Nemáme na mysli len selfie. Čo takto napríklad nahé sochy alebo obrazy?

insta

Fotografie alebo videá?

Instagram v tom má jasno.

Aktualizoval svoje ustanovenia a usmernenia pre komunitu svojich používateľov. Chápu potrebu niektorých používateľov zverejňovať akty z umeleckých alebo iných dôvodov, no zásadnom zmenou je nezobrazovanie nahoty na tejto sociálnej sieti. Platí to pre fotografie aj videá. Zakázané sú zobrazené aj časti tela, spredu alebo zozadu, fotografie s viacerými nahými postavami. Povolené sú fotky kojacich žien alebo umeleckých sôch ako aj obrazov.

Instagram bude dohliadať aj na nahotu detí. Hoci pri veľmi malých deťoch je akceptovaná, aj takéto fotografie budú pravdepodobne odstraňované.

Hranica

Nájsť zdravý kompromis nebude jednoduché, nakoľko tu bude vždy skupina s názorom slobodného prejavu. Tiež ale aj skupina, ktorá si myslí, že nie všetkým sa treba chváliť verejne.

Nejde o ojedinelý krok, rovnaké princípy používania má aj Facebook, Twitter, Pinterest alebo napríklad Google+. Tieto ustanovenia sa snažia vyhovieť čo najväčšiemu počtu používateľov naprieč krajinami sveta.

Zdroj: TechSmash

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.