Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Lexus LS sa ocitol medzi laureátmi tohtoročnej súťaže Wards 10 Best Interiors. Vlajková limuzína značky zaujala v konkurencii 40 nominovaných modelov.

Pred rokom získal cenu WardsAuto za najlepší interiér nový Lexus LC 500. Porotcovia ho označili za ,,sexi kupé s revolučným dizajnom”. Jeho dizajnéri mali v istom zmysle jednoduchšiu úlohu, pretože v športovom kupé nie sú extravagantné nápady prekvapujúce. Model LS je však luxusnou reprezentatívnou limuzínou a v tomto segmente sa výrobcovia riadia skôr konzervatívnymi princípmi, netradičným prvkom sa vyhýbajú.

Lexus sa v prípade modelu LS rozhodol staviť na smelú koncepciu, ktorej výrazom je už na prvý pohľad odvážna farebná paleta, vrátane karmínovočervenej vo verzii F Sport. Tvorcovia použili nezvyčajné dekoratívne prvky vytvorené podľa tradičných japonských remesiel, napríklad ručne prekladané drevené obklady dverí alebo dekoratívne prvky z japonského brúseného skla Kiriko.

Redaktori WardsAuto ocenili nový Lexus LS za „najvyššiu kvalitu od podlahy až po strechu”. Vyzdvihli aj veľký centrálny displej s množstvom nastaviteľných ukazovateľov a zdôraznili, že auto je rozhodne hodné svojej ceny, hoci nepatrí k najnižším.

Nový Lexus LS 500 je vybavený 3,5-litrovým benzínovým motorom V6 twin turbo s výkonom 309 kW (421 KM) a krútiacim momentom 600 Nm, ktorý spolupracuje s desaťstupňovou automatickou prevodovkou. Hybridnú verziu Lexus LS 500h poháňa nová jednotka Multi Stage Hybrid System, ktorá disponuje 3,5-litrovým motorom V6 a výkonným elektromotorom. Ponúka maximálne pohodlie a luxus, dynamickú jazdu s ekonomickou spotrebou paliva a nízkymi emisiami CO2.
Na slovenskom trhu je dostupný v cenovej ponuke od 110 000 eur.

Značky: