Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Inovatívna platforma ľahkého dopravníka sa hladko integruje s mobilnými robotmi MiR, čo zvyšuje efektivitu a bezpečnosť pri manipulácii s materiálom

Spoločnosť Mobile Industrial Robots (MiR), najväčší dodávateľ autonómnych mobilných robotov (AMR), oznámila, že spoločnosť Interroll, svetový líder na trhu s riešeniami na manipuláciu s materiálom, predstavila rozšírenie o platformu ľahkého dopravníka (LCP) navrhnutú tak, aby uľahčila manipuláciu s tovarom s nízkou hmotnosťou pomocou mobilných robotov. Inovatívna ponuka kombinuje desaťročia skúseností spoločnosti Interroll s tradičnými dopravníkovými systémami so špičkovou technológiou AMR od Mobile Industrial Robots (MiR), čo zákazníkom na celom svete umožňuje zefektívniť internú logistiku a zároveň slúži ako flexibilný most medzi pevnými dopravníkovými systémami a výrobnými linkami.

Mobilné roboty MiR sú všestranné robotické platformy schopné pojať množstvo nadstavbových modulov a ďalšie príslušenstvo na zvýšenie ich funkčnosti. Nadstavbový modul LCP AMR spoločnosti Interroll je najnovšou certifikovanou aplikáciou v partnerskom programe MiR Go, najväčšom ekosystéme aplikácií AMR s viac ako 160 nadstavbami, ktoré sa bezproblémovo pripájajú k mobilným robotom.

„Naši zákazníci hľadajú osvedčené riešenia s rovnakou úrovňou kvality, ako sú naše roboty, aby ich bolo možné jednoducho integrovať do výrobných procesov, a to je presne to, čo Interroll ponúka,“ povedal Rasmus Smet Jensen, viceprezident pre marketing a stratégiu v spoločnosti MiR. „Kompaktný robot a integrované riešenie dopravníka nepochybne zlepšia procesy manipulácie s materiálom v prevádzkach na celom svete, a to aj vo vysoko dynamických prostrediach.“

Nové riešenie optimalizuje prevádzku na viacerých podlažiach v závode Interroll

V rámci svojho testovacieho procesu spoločnosť Interroll implementovala nový nadstavbový modul LCP AMR s robotom MiR250 vo svojom kompetenčnom centre vo Švajčiarsku. Závod sa špecializuje na výrobu vstrekovaných dielov z technopolyméru a rozkladá sa na dvoch podlažiach, čo predstavuje jedinečnú logistickú výzvu. Pred tým vyžadovala manipulácia s materiálom od výroby až po oblasť logistiky manuálnu prácu, pretože žiadne iné logistické riešenie nemohlo ponúknuť flexibilitu potrebnú pre viacpodlažné prevádzky. MiR AMR sa pohybujú v tomto prostredí bez námahy a na pohyb medzi poschodiami autonómne používajú výťahy.

„Výber MiR ako partnera pre modul LCP AMR bol strategickou voľbou,“ hovorí Jens Strüwing, výkonný viceprezident pre produkty a technológie skupiny Interroll. „Rovnako ako Interroll je aj MiR globálnym lídrom na trhu manipulácie s materiálom. Po testovaní robotov MiR v našom vlastnom zariadení sme presvedčení o ich schopnosti optimalizovať naše interné procesy. Bezproblémová kompatibilita AMR od MiR s našou výrobnou logistikou, presnými navigačnými schopnosťami v dynamických prostrediach, flexibilitou k zmenám usporiadania pracovných postupov – to všetko spolu s vysokou bezpečnosťou práce, je pre nás ideálnou voľbou.“

Zefektívňuje procesy a zvyšuje návratnosť investícií

Na ďalšiu optimalizáciu procesov Interroll využíva aj MiR Insights, cloudový softvér od MiR, ktorý vizualizuje kľúčové ukazovatele výkonnosti, ako je prejdená vzdialenosť, dokončené misie a miera využitia robotov. Tento softvér poskytuje prehľad v oblastiach s hustou premávkou a umožňuje spoločnosti Interroll zlepšiť pracovné postupy a optimalizovať prevádzku robotov. Od nasadenia MiR Insights v júni 2023 je MiR250 v prevádzke priemerne 22,3 hodiny denne, pričom prejde 106 km v rámci továrenského areálu.

Kombinácia MiR250 s nadstavbovým modulom LCP AMR výrazne skrátila čas manuálnej manipulácie a prepravy, čo umožňuje kvalifikovaným pracovníkom sústrediť sa na úlohy vyžadujúce ľudské znalosti, kreativitu a rozhodovanie. Spoločnosť očakáva pozitívnu návratnosť vďaka zvýšenej efektivite a zníženiu nákladov na prácu.

Celú prípadovú štúdiu si môžete pozrieť na https://www.mobile-industrial-robots.com/case-studies/mir-250-interroll/.

Značky: