iOS 14: Ako aktivovať funkciu spúšťania akcií poklepaním po zadnej časti iPhonu?

1

Nový iOS 14 ponúka množstvo noviniek a zaujímavostí, no iba málo z nich nás zaujalo tak, ako možnosť spúšťania rôznych akcií poklepaním po jablku za zadnej strane telefónu.

Vďaka tejto funkcii sa stáva iPhone ešte efektívnejším nástrojom. V rámci sekcie prístupnosť, resp. položky dotyk (zadné klepnutie) si môžete nastaviť rôzne akcie, ktoré spustíte dvojitým alebo trojitým poklepaním po zadnej časti iPhonu – v okolí jablka. V praxi to znamená, že dvojitým poklepaním spustíte jednu akciu a trojitým druhú – odlišnú. Funguje to veľmi dobre a túto funkciu sme si okamžite obľúbili.

Ako na to? #fotonavod

iOS 14

iOS 14

iOS 14

iOS 14

Základné možnosti ponúkajú rôzne praktické akcie, no až využívaním skratiek sa dostane k takmer všetkému, čo iOS ponúka. Jednoducho si vytvoríte skratku, tam sa nič nemení a následne ju nájdete v spodnej časti tejto ponuky. Dvojitým, resp. trojitým klepnutím po jablku tak môžete spustiť napr. zadávanie hlasovej poznámky, navigáciu domov, prehľad počasia, svetlo a pod., možností je strašne veľa.

iOS 14

iOS 14

iOS 14

iOS 14

Aby to bolo jasné, tak ešte raz dodajme: ku každej položke je možné pridať iba jednu akciu – dvojitým klepnutím spustíte jednu akciu a trojitým inú. Výborná novinka, ktorá má reálne využitie!

Prečítajte si aj:

iOS 14 oficiálne: Kompletný výpis noviniek a inovácií

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

Jeden komentár

  1. mám prvý iPhone a to 11 pro. s androidom som to už definitívne vzdal 🙂 a zatiaľ som iPhonom spokojný, ale k veci. Na túto funkciu som sa veru riadne dlho tešil, no po vyskúšaní, nefunguje v režime vypnutý display. O čo mi ide, mám slúchadlá (nie airpody, tam sa tuším klepe na samotné slúchadlá, ale káblové, čo sú dodávané k telefónu) a chcel som si nastaviť dvoma poklepaniami ďalšiu pesničku, troma predchádzajúcu a telefon nevyberať z vrecák, len proste poklepať. a nejde to. Viete mi v tomto smere poradiť ? Môže byť aj úplne iný druh rady, ktorý mi pomôže zvoliť ďalší/predchádzajúci song bez vyberania telefonu. ďakujem veľmi pekne

Pridaj komentár