Apple sa pripravuje na uvedenie služby Beat Music. Zmenil dizajn aplikácie Hudba.

Operačný systém iOS ponúkol pred pár dňami verziu 8.3, ktorá obsahuje viacero vylepšení a opráv. Apple sa však pripravuje na uvedenie ďalšej aktualizácie. Verziu 8.4 sprístupnil vývojárom na náhľad.

Hlavnou novinkou je v tomto prípade vynovená aplikácia Hudba. Tá má pozmenený dizajn a lepšiu integráciu služby iTunes Radio (u nás je stále nedostupná). Nová Hudba umožňuje prispôsobiť si playlist pomocou obrázkov, ktoré sú uložené v knižnici. Väčší dôraz na obrázky a fotografie kladie aj pri prezentácií hudobníkov. Novinkou je zjednodušené prehrávanie celého albumu.

Nový dizajn zároveň upozorňuje na naposledy pridanú hudbu, ktorú zobrazuje na začiatku knižnice. Podobná zmena sa prejavila aj v službe iTunes Radio. Tá zvýrazňuje obľúbených hudobníkov. Novinkou je mini-prehrávač, ktorý umožňuje ovládať hudbu a zároveň prehliadať obsah knižnice. Nechýba možnosť manažovať pesničky, ktoré sa majú prehrať ako ďalšie. Apple vylepšil aj vyhľadávanie, pričom iTunes Radio je možné aktivovať z akéhokoľvek výsledku.

Vynovená aplikácia Hudba nám celkovo pripomína dizajn konkurenčných streamovacích služieb. Je pravdepodobné, že Apple si takýmto spôsobom prichystal pôdu na uvedenie streamovacej služby Beat Music, ktorá môže byť jednoducho zabudovaná do nového používateľského rozhrania. Túto službu Apple pravdepodobne predstaví na konferencii WWDC v júni. iOS 8.4 by mal byť taktiež poslednou verziou pred predstavením iOS 9.

Portál 9to5mac priniesol bohatú galériu obrázkov vynovenej aplikácie Hudba.

ios84_hudba_2_nowat

Screenshoty z nového používateľského rozhrania aplikácie Hudba (Autor: 9to5mac)

Zdroj: TechCrunch

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit