Praktické vylepšenia.

Čínske média priniesli špekuláciu, podľa ktorej sa Apple pripravuje výrazne vylepšiť svoje tablety radu iPad Air. Očakávaná novinka iPad Air 4 by tak mala priniesť až 11-palcový displej a USB-C port. Informáciu zverejnil portál gsmarena.

Zdrojom informácií sú dodávatelia spoločnosti Apple, ktorí tvrdia, že nový Air ponúkne tenšie rámiky okolo displeja a bude mať veľmi podobný dizajn ako 11-palcový model iPadu Pro a eventuálne aj odomykanie tvárou cez Face ID. To však zatiaľ nie je potvrdené, ani sa o tom nešpekuluje.

Väčší displej a menšie rámiky určite oceníme, tablet bude pôsobiť modernejšie a ponúkne väčšiu zobrazovaciu plochu pri zachovaní kompaktných rozmerov. Praktická bude aj integrácia USB-C portu – najmä ak používate Android telefón a nosíte so sebou aj iné USB-C príslušenstvo. USB-C port takisto umožní použitie všemožných USB-C adaptérov pre jednoduchší prístup k pamäťovým kartám a ďalším funkciám.

iPar Air 4 by mal dostať do výbavy aj procesor Apple A13 Bionic, ktorý poháňa iPhone 11 a tohtoročný iPhone SE. Tablet by mohol byť oficiálne oznámený na jeseň, prípadne koncom roka 2020. Spoločne s ním by mal Apple predstaviť aj nový 10,8-palcový iPad Pro. A v roku 20201 by sme sa mali dočkať 9-palcového iPadu Mini s úplne novým dizajnom.

Zdroj: gsmarena

Prečítajte si aj:

iPad Air 2019: 50 % práca, 50 % zábava

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit