iPhone 12 môže rušiť kardiostimulátory

0

Varovanie nevybočuje zo série bežných varovaní a upozornení.

Je ale pravda, že nová séria smartfónov iPhone 12 má viac magnetických častí ako predchádzajúca generácia. Rovnako tak aj voliteľné príslušenstvo MagSafe Charger a MagSafe Duo Charger na bezdrôtové nabíjanie.

Podľa servera BetaNews, ktorý citoval oficiálnu správu Applu, je tu riziko a treba s ním počítať. Príslušenstvo MagSafe je vhodné používať aspoň 15 cm od tela, resp. prístrojov ako sú kardiostimulátorydefibrilátory. Pri aktívnom bezdrôtovom nabíjaní je lepšie držať ich vo vzdialenosti až 30 cm.

Nie je dôvod na paniku ani prehodnotenie rozhodnutia, či kúpiť nový iPhone alebo nie. Je potrebné zobrať tieto varovania a riziká do úvahy. To ale budete musieť urobiť pri každom elektronickom zariadení.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Apple: Viete, ako nastaviť šifrovanie súborov FileVault na Macu?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár