iPhone teraz potvrdí vašu identitu na prihlásenie do Gmailu

0

Dvojfaktorová autentifikácia od Googlu bola spustená minulý rok pre Android 7+.

Vďaka tomu máte bezpečnejšie a najmä veľmi pohodlné overenie do vašich služieb. Za predpokladu, že máte Android. Ako upozorňuje server 9TO5Google, teraz je situácia lepšia aj pre používateľov iPhonov, ktorí môžu využívať hardvérový kľúč namiesto push notifikácie alebo klasickej SMS správy. Hardvérovým kľúčom môže byť práve telefón od Applu.

Google Smart Lock je štandardná funkcia v Androidoch. Na platforme od Applu to však taká samozrejmosť nie je. V každom prípade teraz majú používatelia možnosť využívať možnosti platformy Android. Ak sa teda prihlásite do Gmailu na macu, na vašom iPhone sa zobrazí push notifikácia na overenie, či ste to naozaj vy alebo nie.

Na fungovanie tejto možnosti je potrebné, aby ste mali zapnutý Bluetooth na notebooku aj na smartfóne. Je to z dôvodu priradenia hardvérového kľúča (zariadenia), ktoré bude so smartfónom spárované za účelom odomykania cez spomínaný Smart Lock. No a ešte jedna maličkosť. Potrebujete prehliadač Google Chrome.

Zdroj: 9TO5Google

Prečítajte si aj:

Nahrávanie hovorov by mohla priniesť aplikácia Phone od Googlu

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>