23. októbra predstavil Philip Morris International (PMI) v Tokiu novú verziu bezdymového tabakového produktu IQOS 3. Boli sme pritom a prinášame vám aj video s týmto predstavením.

Novinku uviedol do života prezident tejto firmy André Calantzopoulos. Hovoril o tom, že IQOS je celkom nová kategória produktov a jej predaj exponenciálne rastie. Prirodzene, IQOS obsahuje tabak a najlepšie je prestať fajčiť celkom. IQOS je podľa PMI len lepšia alternatíva voči klasickým cigaretám. Nedochádza pri nich totiž k horeniu, náplň HEETS sa len zahrieva. Cieľom spoločnosti PMI je to, aby fajčiari prešli na používanie IQOSu, pokiaľ nemôžu skončiť s fajčením celkom. Zaujímavé je, že PMI uvažuje o utlmené značky Marlboro, ktorá bola v minulosti mimoriadne silná. V Japonsku sa pritom na náplniach HEETS logo Marlboro vyskytuje, na Slovensku však už nie.

Predstavenie sa konalo v zaujímavom priestore Happo-en, ktorý sa v Tokiu používa ako luxusné miesto konania svadieb. Zaujímavosťou sú 500 ročné bonsaje v krásnej záhrade.

IQOS 3 je vylepšená verzia predchádzajúceho modelu, ktorá používa rovnaké náplne HEETS a v princípe sa základ činnosti nejako nelíši. IQOS 3 sa však nabije o 15 % rýchlejšie ako súčasný IQOS 2 a vydrží nabíjať držiak náplní HEETS dvojnásobne dlhšie. Má krajší dizajn, na želanie používateľov sa teraz držiak dá do puzdra vložiť ľubovoľným smerom. Voči vypadnutiu držiaku z puzdra je tu magnet, ktorý ho spoľahlivo udrží aj pri prevrátení puzdra otvorenou časťou dole. Otvorenie puzdra je teraz elegantnejšie a štýlovejšie. Nabíjanie sa realizuje cez USB-C port, súčasťou dodávky je aj nabíjačka podobná ako pre smartfóny. Nám sa najviac páčila zlatá farebná verzia.

Ešte pokročilejší model je IQOS 3 MULTI. Ide o to, že tu neexistuje delenie na držiak a puzdro, všetko je integrované v sebe. Ide o jeden produkt, ktorý dokáže zohriať náplne HEETS minimálne 10 krát. Boli sme však svedkami toho, že to bolo 12 krát a toto riešenie nám pripadá kompaktnejšie a jednoduchšie použiteľné.

Už pri spustení predaja je k dispozícii celý rad príslušenstva. Súčasťou dodávky je spomínaná nabíjačka, kábel a súprava na čistenie zariadenia. Dokúpiť si však môžete aj ďalšie kožené obaly a potom zariadenie vyzerá ešte štýlovejšie.

Na japonský trh príde nová verzia IQOS 3 a IQOS 3 MULTI už 15. novembra, u nás to bude niečo neskôr. Konkrétny termín spustenia predaja na našom trhu sa dozvieme 13. novembra 2018, rovnako vtedy budú známe aj ceny zariadení a príslušenstva.

Na záver sa ešte pozrieme vo fotogalérii ako to bolo na predstavení IQOS 3 a ako pracujú slovenskí a japonskí influenceri.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.