iWork, iMovie a GarageBand od Apple sú odteraz dostupné zadarmo

0

Apple sa rozhodlo, že odteraz k ich bezplatnému používaniu nebude nutné zakúpenie nového Macu, iPadu či iPhonu.

Pokiaľ ste sa stali majiteľmi nového Macu, alebo iOS zariadenia po roku 2013, Apple vám softvér pre kreativitu a produktivitu pribalil v jeho cene. Všetci používatelia starších zariadení si však zaň museli platiť. Pred dvoma dňami Apple zmenil filozofiu a ponúka všetkým svojim klientom tento šikovný softvér bezplatne. Zahŕňa iMovie pre tvorbu a editáciu videí, GarageBand pre tvorbu a úpravu hudby a kancelársky balík iWork, ktorého súčasťou je Keynote pre tvorbu prezentácií, Pages pre tvorbu dokumentov a Numbers ako tabuľkový nástroj.

Apple sa podľa oficiálneho vyjadrenia k tomuto kroku odhodlalo najmä kvôli možnosti používania softvéru na školách a rôznych ďalších inštitúciách, ktoré vo väčšine prípadov používajú staršie zariadenia s logom nahryznutého jablka. Kým pre chod kancelárskeho balíka iWork budete potrebovať najnovší MacOS známy pod názvom Sierra, k použitiu GarageBand bude stačiť MacOS Yosemite a iMovie pre zmenu vyžaduje MacOS minimálne vo verzii El Capitan. Čo sa týka iOS, iMovie vyžaduje minimálne verziu 9.3, iWork 10.0 a GarageBand 10.2.

Zdroj: Engadged

 

O autorovi

Som nadšencom športu, dobrého jedla a noviniek z oblasti IT. S jednou z mojich vášní som sa rozhodol podeliť s ostatnými a tak píšem pre TouchIT. Venujem sa prioritne smartfónom, no sem tam zablúdim aj do iných oblastí.

Pridaj komentár