Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vlajkové kupé Lexus LC s otvorenou strechou by sa malo na trhu objaviť  do dvoch rokov.  Informáciu priniesol britský časopis Auto Express, ktorý sa odvoláva na zdroj vo vnútri spoločnosti. Zároveň prináša svoju predstavu o kabriolete.

V súčasnosti Lexus neponúka žiadny kabriolet,  aj keď v minulosti japonský výrobca predával verzie dvoch modelov vybavené tvrdou skladacou strechou – sedan IS 250C z roku 2009 a SC 430 z roku 2001. Oba modely sú dnes vysoko oceňované a žiadané na trhu s jazdenými autami. V roku  2014 Lexus predstavil na autosalóne v  Los Angeles koncepčný  kabriolet LF-C2, ktorý však nemal pokračovanie vo forme sériovo vyrábaného modelu.

Zákazníci by ho uvítali

Prezident spoločnosti Lexus International Yoshihiro Sawa sa pre motoristický časopis vyjadril: „Dúfam, že kabriolet sa objaví v blízkej budúcnosti. Vieme, že záujem na trhu s luxusnými automobilmi o takéto vozidlo je. Ako vo všetkých prípadoch, aj tentoraz skúmame možnosti a po technickej stránke to možné je.“

Podľa informácií, ktoré Auto Express získal od svojho zdroja, o výrobe vlajkového kupé Lexus LC  s otváracou strechou ,,už bolo rozhodnuté” a nové auto by sa malo objaviť v priebehu 18 mesiacov, až dvoch rokov.

Dve verzie motora

Auto Express predpokladá, že nový kabriolet bude dostupný s rovnakými pohonnými jednotkami ako klasický Lexus LC, predávaný v dvoch verziách – konvenčnej LC 500 s päťlitrovým motorom  V8 s výkonom 477 koní a 10-stupňovou automatickou prevodovkou, ako aj hybridnej LC 500h poháňaný novou jednotkou Multi Stage Hybrid System s celkovým výkonom 359 koní a priemernou spotrebou paliva 8 l/100km.

Ako povedal Sawa, vytvorenie nových, unikátnych automobilov je kľúčovým momentom transformácie značky Lexus, ktorá sa kedysi spájala výlučne so sedanmi.

Značky: