Kancelársky balík zadarmo? WordPad naň už upozorňuje vstavanou reklamou

0

Reklamný trh vládne svetu, imúnne nezostávajú ani tradičné aplikácie.

Napríklad WordPad, na ktorom Microsoft testuje funkciu reklamy a postupne sa môže tento prvok zobraziť ďalším používateľom. Server BetaNews ukazuje, ako sa novinka prejaví.

Na možné reklamy v ponuke Štart sme si už všimli, tiež v podobe navrhovaných aplikácii alebo aplikácií, ktoré dostávate v systéme predinštalované. To je reklama a platená záležitosť medzi výrobcom notebooku a zväčša hernými vývojármi.

WordPad je program, ktorý poslúži na základné písanie formátovaného textu a mnohým by mohol postačovať. Microsoft však cieli na svoj hlavný produkt a ním je Microsoft Office 365 alebo vo verzii on-line. Pracovať tak môžete priamo v prehliadači a mať dokumenty vždy dostupné na úložisku OneDrive.

Reklamný prúžok nenásilne propaguje iný produkt a jeho text sa mierne mení. Akú formu nakoniec výrobca zvolí, uvidíme postupne. Faktom ale zostáva, že tieto upozornenia budú skôr či neskôr otravné.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Hlavný panel vo Windows 10 sa bude meniť

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>