Iba pred mesiacom oznámil výrobca smartfónov Yota Devices bankrot.

Pravdepodobne ste už počuli o smartfóne s e-ink displejom na zadnej strane. Áno, bol to Yota Phone, ktorý obsahoval displej s malou energetickou náročnosťou. Pokiaľ ste si robili na tento smartfón zálusk a nestihli ste si ho kúpiť, tak teraz prichádza ďalšia možnosť v podobe Kingrow K1.

K1-ka” sa objavila na crowdfundingovej stránke Indiegogo iba pred niekoľkými dňami. K dnešnému dňu zarobila takmer 62.000 dolárov. Tento smartfón je klasickým zástupcom low-end kategórie a okrem displeja s elektronickým atramentom, ďalšie špecifikácie zahŕňajú čipset MediaTek 6763, Android 8.1, 2 GB pamäť RAM, internú pamäť s kapacitou 16 GB, podporu pre microSD karty a dual-SIM funkcionalitu. Cena „IGG Special“ je stanovená na 299 dolárov, pričom konečná predajná cena sa dostane na hranicu 349 dolárov. Prvé zásielky by sa mali dostať k záujemcom už počas augusta.

Pokiaľ ste nad kúpou tohto smartfónu uvažovali, tak sa vynára hneď niekoľko možných problémov a otáznikov. Ako informuje stránka Android Police o samotnom výrobcovi Kingrow Electronic Technology nie je možné dohľadať žiadne verejne dostupné informácie a takisto je podozrivá aj výška požadovanej sumy projektu. Na spustenie produkcie a predaja smartfónu je potrebných pravdepodobne viac, ako iba pôvodne požadovaných 5000 dolárov. Ibaže by boli v Kingrow veľmi šikovní. Takisto starší Android a chýbajúce LTE nie je zárukou kvalitnej podpory zo strany spoločnosti.

Pokiaľ sa pozrieme na tento projekt aj zo strany reálneho používateľského prínosu a komfortu, tak dúfame, že aspoň prinúti ostatných výrobcov sa zamyslieť nad možným zaradením podobného zariadenia do svojich portfólií.

Zdroj: Indiegogo

Prečítajte si aj:

Prvé dojmy Sony Xperia 1: Dlhý smartfón so 4K HDR OLED displejom. Poznáme oficiálnu cenu (doplnené)

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.