Kingston DataTraveler 2000: Flashdisk s vlastnou klávesnicou

0

Kingston DataTraveler 2000 je flashdisk určený na maximálne zabezpečenie dát.

Obsah je šifrovaný 256-bitovým AES šifrovaním a bez PIN kódu, ktorý musí mať minimálne 6 číslic, sa k nemu nedostanete. Zaujímavý je celkovým konceptom a vyladením do najmenších detailov. Flashdisk môžete na základe PIN kódu určiť iba na čítanie. Výhodou je, že zabudovaný softvér nepovolí ľahké číselné kombinácie, opakujúce sa čísla ani ich priamu postupnosť. Po zadaní kódu máte 30 sekúnd, aby ste ho pripojili k zariadeniu. Tým, že je softvér vo vnútri, netreba sa obávať zlyhania softvérovej časti v počítači a prieniku k dátam.

Flashdisk využijete všade, pretože ho odomykáte bez potreby inštalácie. Používa rozhranie USB 3.0, prenosová rýchlosť je do 130 MB/s, v závislosti na veľkosti a početnosti prenášaných dát.

Cena: 115 / 145 EUR za 16 / 32 GB verziu
Zapožičal: Kingston

Tento článok vyšiel aj v tlačenom aprílovom vydaní TOUCHIT č. 3/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár