Kingston Digital pridáva aj nižšie kapacity pre šifrovaný USB disk s klávesnicou DataTraveler 2000

1

Kingston Digital, Inc., dcérska spoločnosť najväčšieho nezávislého výrobcu pamäťových produktov na svete Kingston Technology Company, Inc., oznámila rozšírenie rodiny šifrovaných USB flash diskov DataTraveler 2000 o disky s kapacitou 4GB a 8GB.

Tie rozširujú súčasný modelový rad pozostávajúci z diskov v kapacitách 16, 32 a 64GB. Všetky disky DataTraveler 2000 sú certifikované podľa FIPS-197 a všetky majú 256-bitové AES hardvérové šifrovanie a ochranu PIN pomocou prístupu cez integrovanú alfanumerickú klávesnicu.

Disky DataTraveler 2000 sú určené na globálne zabezpečenie dát IT profesionálov, malých až stredných firiem a koncových používateľov z obchodnej sféry, ktorí potrebujú a vyžadujú ochranu dát vo svojich USB. Nasadenie disku DataTraveler 2000 je jednoduché aj v pracovnom prostredí, kde sa používajú rôzne zariadenia a rôzne operačné systémy, pretože je samotný disk nezávislý na operačnom systéme a je kompatibilný s štandardmi USB 2.0, USB 3.0 alebo USB 3.1 Gen 1. Disky sú vybavené vlastným hardvérovým kryptovaním všetkých svojich dát šifrou AES o sile 256 bitov v režime XTS. Šifrovanie prebieha na úrovni disku a nie je preto potrebné inštalovať žiadny softvér alebo ovládače hardvéru.

“Nižšie kapacity jednotiek obmedzujú množstvo dát, ktoré je na ne možné skopírovať, čo sťažuje prenos veľkého množstva citlivých údajov na neoprávnené osoby,“ povedala ValentinaVitolo, obchodná riaditeľka divízie flash produktov v spoločnosti Kingston. „Za väčšinu únikov dát sú zodpovední zamestnanci alebo poverení ľudia s prístupom do siete organizácie, takže čím menej dát môžu skopírovať, tým menej ich môže uniknúť.“

Pomocou alfanumerickej klávesnice na disku DataTraveler 2000 ho môže používateľ zamknúť heslom alebo kombináciou číslic ľahko použiteľného PIN kódu. Ešte vyššie zabezpečenie je garantované vďaka funkcii automatického uzamknutia, ktoré sa aktivuje automaticky pri odpojení disku od hostiteľského zariadenia. Navyše sa šifrovací kľúč a heslo zablokujú keď dôjde k 10 neplatným pokusom o zadanie hesla, aby sa tým zabránilo pokusom o ich prelomenie tzv. „brutálnou silou“. Konštrukcia disku DataTraveler 2000 je navrhnutá s ohľadom na vysokú odolnosť – proti pôsobeniu každodenných vplyvov, ako je voda a prach, ho chráni hliníkové puzdro.

Kingston – disky, ktoré vyhovujú každým potrebám

Pridaním 4GB a 8GB kapacity do radu DataTraveler 2000 má Kingston širokú škálu riešení navrhnutých pre najvyššie úrovne vládneho využitia, rovnako ako pre podniky a organizácie všetkých veľkostí:

  • IronKey™ S1000 (štandardné alebo manažovateľné)  – disky s najvyššou bezpečnosťou šifrovania USB flash – navrhnuté špeciálne tak, aby spĺňali najprísnejšie štandardy a najnáročnejšie požiadavky na ochranu citlivých vojenských, vládnych a podnikových informácií. Kapacity: 4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB
  • IronKey D300 (štandardné alebo manažovateľné)  – obsahuje pokročilú úroveň šifrovania a zabezpečenia proti neoprávnenému zásahu, ktoré využíva vlastnosti IronKey rešpektované v oblasti uchovávania citlivých informácií. Kapacity: 4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB
  • DataTraveler 4000G2 (manažovateľné) – ponúkajú cenovo dostupnú bezpečnosť v biznis triede na ochranu 100% dôverných údajov. Kapacity: 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB
  • DataTraveler Vault Privacy (štandardné alebo manažovateľné) – poskytujú cenovo dostupné zabezpečenie v podnikovej triede a chránia 100% uložených dát. K dispozícii aj s voliteľným antivírusom. Kapacity: 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB

IronKey od Kingston

Od roku 2016 je Kingston hrdým vlastníkom technológií IronKey, dlhoročnej špičkovej značky v oblasti šifrovaných riešení USB Flash Drive. So značkou IronKey Kingston prináša certifikát FIPS 140-2 Level 3 zákazníkom,  ktorí potrebujú najvyššiu úroveň šifrovania a zabezpečenia.

Garantované služby zákazníkom

DataTraveler 2000, rovnako ako aj celý rad šifrovaných USB DataTraveler a IronKey má päťročnú záruka, bezplatnú technickú podporu a vyznačuje sa vychýrenou spoľahlivosťou značky Kingston.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Jeden komentár

  1. Pingback: VIDEO TOUCHIT: Pokoj v duši aj pri stratenom USB kľúči? – Koecle

Pridaj komentár