Kingston Technology oslavuje – už 30 rokov dodáva kvalitné technologické riešenia pre celý svet

0

Kingston Technology Company, Inc., najväčší nezávislý výrobca pamäťových produktov a technológií na svete, oslavuje 30 rokov existencie na trhu ako výrobca inovatívneho technologického hardvéru pre počítače a ďalšie zariadenia.

Spoločnosť Kingston vznikla 17. októbra 1987, kedy ju spoločne založili John Tu, súčasný CEO, a David Sun, dnes vo funkcii COO. Obaja spoluzakladatelia firmu dodnes vedú a sú stále aktívny aj v riadení každodennej prevádzky.

Podnikateľský duch oboch majiteľov a úspech spoločnosti oceňuje svet už mnoho rokov. Vďaka dôslednému uplatňovaniu vodcovského princípu Kingstonu, ktorý presadzuje hodnoty, ako sú úcta, lojalita, flexibilita a súdržnosť, vznikla príkladná korporátna kultúra – tá je stále vodítkom pre vzťahy so zákazníkmi, partnermi a predajcami. Práve jej vďačí spoločnosť Kingston za svoj úspech. Spoločnosť naďalej ostáva najväčším dodávateľom pamäťových modulov DRAM medzi výrobcami nepolovodičových produktov a je popredným výrobcom pamäťových produktov typu flash – najmä SSD diskov – kde sa stala dominantnou jednak medzi spotrebiteľmi, tak aj organizáciami, ktoré hľadajú spôsoby, ako vylepšovať svoje súčasné počítače a dátové centrá.

Keď v roku 1987 odštartovala spoločnosť Kingston svoju činnosť začala, vyrábať len jediný produkt, no neúnavne a strategicky sa rozvíjala ako firma, ktorá chce mať pod kontrolou čo najväčšiu časť výrobného cyklu – od prvotného spracovania „waferu“ (substrátových dosiek) až po konečný produkt – pre pamäte typu DRAM i flash. Spoločnosť Kingston toho dosiahla vďaka expanzii, strategickým investíciám, partnerským vzťahom a tým, že sa dokázala veľmi rýchlo prispôsobovať potrebám daného odvetvia.

Keďže spoločnosť Kingston považovala SSD disky za budúcnosť pevných úložísk ako v klientských počítačoch, tak aj v dátových centrách, začala už v roku 2009 ponúkať SSD produkty. Minulý rok ju spoločnosť Forward Insights, ktorá sa zaoberá analýzami trhu, označila za druhého najväčšieho dodávateľa SSD diskov v tomto predajnom kanále. Súčasne spoločnosť Kingston zaznamenala rastúci dopyt po chytrých telefónoch, tabletoch, zariadeniach IoT a nositeľnej elektronike. V roku 2010 vytvorila dcérsku spoločnosť Kingston Solutions, Inc. (KSI), ktorá vyrába produkty s vstavanou pamäťou (riešenia na ukladanie dát s radičom v jednom chipe), ktoré skvele vyhovujú potrebám stále ľahších a štíhlejších spotrebných zariadení na každodenné použitie. Dnes je KSI popredným dodávateľom týchto „embedded“ riešení pre druhú úroveň výrobcov chytrých telefónov.

Len nedávno sa prostredníctvom hernej značky HyperX rozšírilo portfólio produktov o headsety, klávesnice, myši a podložky pre myši. Tieto inovatívne produkty získali veľmi rýchlo uznanie a komunita hráčov i profesionáli z oblasti eSports ich prijali s otvorenou náručou. Len za dva roky po uvedení dodala HyperX prvý milión headsetov. Dnes Kingston prostredníctvom všetkých svojich značiek a kategórií produktov ponúka viac ako 2000 kvalitných technologických riešení a dodáva ich do viac než 120 zemí. Je to široko uznávaná a na celom svete oceňovaná značka.

„David (Sun) a ja sme boli prakticky na dne, keď sme pred 30 rokmi založili túto firmičku. Vtedy nebolo veľa ľudí, ktorí by urobili to, čo my – pravda okrem veľkých výrobcov PC,“ povedal John Tu, CEO a spoluzakladateľ spoločnosti Kingston. „Nemali sme najmenšiu predstavu ako to celé dopadne, no vďaka kope šťastia a ľuďom, s ktorými sme už predtým spolupracovali a ktorí nás mali radi a pomohli nám, sme boli schopní pomaly začať rásť a vybudovať úspešnú organizáciu. Každý deň, keď prídem do kancelárie, sa cítim veľmi šťastný a vnímam to ako požehnanie.“

„Skutočnosť, že sme ako firma úspešní, je výsledkom tvrdej práce našich zamestnancov a rešpektu, ktorý k sebe navzájom máme. Keď sme s Johnom (Tu) túto spoločnosť založili, chceli sme, aby sa každý, kto tu pracoval, cítil ako súčasť rodiny,“ povedal David Sun, COO a spoluzakladateľ spoločnosti Kingston. „Naša filozofia počas celých uplynulých 30 rokov bola: ‚Pokiaľ sa postaráme o našich zamestnancov a predajcov, oni sa postarajú o našich zákazníkov.‘ To sa ani po rokoch nezmenilo. Žiadny z úspechov spoločnosti Kingston by bez rodinného prístupu nebol možný.“

Od roku 1987 po dnešok: Míľniky spoločnosti Kingston

 • 1987: Kingston zahajuje činnosť v kalifornskom Orange County výrobou nových pamäťových modulov SIMM (Single In-Line Memory Module), ktoré sa stávajú štandardom v danom obore.
 • 1992: Časopis označuje Kingston za najrýchlejšie rastúcu súkromne vlastnenú firmu v Spojených štátoch.
 • 1995: Kingston otvára svoju prvú zámorskú pobočku v Mníchove v Nemecku s cieľom poskytovať lepšiu podporu európskym zákazníkom.
 • 1995: Kingston vstupuje do Billion-Dollar Club (Miliardárskeho klubu), keď predaje ich produktov presiahli 1,3 miliardy dolárov.
 • 1996: Kingston a Toshiba spoločne ponúkajú upgrade pamätí pre počítače Toshiba. Je to prvýkrát, kedy sa OEM výrobca PC spojil s výrobcom pamätí.
 • 1997: Kingston rozširuje svoju celosvetovú pôsobnosť a otvára centrálu pre činnosti v Ázii a Pacifiku, vrátane výrobného závodu a pobočky na Taiwane. Kingston tiež v Brazílii otvára svoju prvú kanceláriu, ktorá bude obsluhovať zákazníkov v Južnej Amerike. Európska centrála spoločnosti sa presúva do Spojeného kráľovstva a otvára sa výrobný a logistický areál v írskom Dubline.
 • 1997: Vzniká technologická divízia Kingston Technology Services Division (KTSD), ktorá má exkluzívne vytvárať a vyrábať pamäťové riešenia priamo pre OEM zákazníkov, ako napríklad Dell.
 • 1999: Kingston kupuje rozhodujúci podiel v spoločnosti Powertech Technology, Inc., ktorá je v danej dobe najväčším výrobným a testovacím zariadením na svete v oblasti koncových waferov a čipov pre pamäte DRAM i flash. Získaním tohto podielu sa posilňujú schopnosti spoločnosti Kingston mať pod kontrolou všetky aspekty výrobného cyklu pamäťových modulov od waferu až po koncový produkt.
 • 1999: Kingston zo strategických dôvodov otvára svoju pobočku v Mexiku za účelom podpory rastúceho regiónu.
 • 2000: Činnosť zahajujú Advanced Validation Labs, Inc. (AVL) – nezávislé laboratóriá na testovanie a validáciu pamätí. Ich služby typu „one-stop shop“ zahrňujú služby od skúšok na úrovni komponentov až po testovanie modulov, čo podporuje celé odvetvie výroby pamätí.
 • 2000: Je založená spoločnosť Payton Technology Inc. za účelom pomoci riadiť dodávateľský reťazec pre pamäte Kingston, ako aj dodávky služieb na spracovanie backend waferov, vďaka čomu je Kingston efektívnejší v dodávkach pamäťových riešení svojej neustále rastúcej klientskej základni.
 • 2001: Kingston zahajuje montáž pamäťových modulov v čínskom Šanghaji.
 • 2002: HyperX zahajuje činnosť a uvádza prvý produkt – vysoko výkonné pamäťové moduly.
 • 2003: Kingston zahajuje dodávky pamäťových produktov typu flash.
 • 2004: Spoločnosť iSuppli (teraz IHS Markit) vyhlasuje Kingston za svetovú jednotku medzi výrobcami pamäťových modulov pre dodávateľský trh, pričom toto umiestnenie spoločnosti Kingston náleží bez prerušenia až dodnes.
 • 2005: Kingston otvára najväčší výrobný závod pamäťových modulov na svete v čínskom Šanghaji.
 • 2006: Príjmy spoločnosti Kingston dosahujú 3 miliardy dolárov.
 • 2009: Predaje spoločnosti Kingston v ázijsko-tichomorskom regióne prvýkrát prekonávajú hranicu 1 miliardu dolárov.
 • 2010: Spoločnosti Kingston a Phison Electronics Corporation vytvárajú Kingston Solutions, Inc., so zameraním na výrobu produktov s vstavanou pamäťou („embedded memory“) pre rastúce potreby odvetvia mobilných produktov.
 • 2010: Príjmy spoločnosti Kingston zaznamenávajú nový rekord vo výške 6,5 miliárd dolárov.
 • 2013: Organizácia Gartner Research radí Kingston na 1. miesto medzi výrobcami USB zariadení už 6. rok po sebe.
 • 2013: Kingston dodáva najväčší a prvý USB flash disk na svete s kapacitou 1 TB.
 • 2014: HyperX predstavuje svoj prvý headset.
 • 2016: HyperX prekonáva hranicu 1 milión predaných headsetov.
 • 2017: Kingston dodáva prvý a najväčší USB flash disk na svete s kapacitou 2 TB.
 • 2017: Kingston bol podľa analytickej spoločnosti Forward Insights v roku 2016 druhým najväčším dodávateľom SSD diskov v predajných kanáloch.
 • 2017: Kingston oslavuje 17. októbra 30. výročie svojho založenia.

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár