Prijímače AB Cryptobox 700 sú u nás i v susedných Čechách veľmi populárne, model 700HD získal na vyhľadávači Heuréka ocenenie produkt roka. Teraz prichádzajú zmenšené modely, a to so zaujímavou cenou. Pozrite si aj našu videorecenziu.

Satelitný prijímač AB CryptoBox 700HD mini

Ide o cenovo výhodný satelitný prijímač s možnosťou dokúpenia rôzneho príslušenstva. Pritom v sebe kombinuje digitálny satelitný prijímač a multimediálny prehrávač v plnom Full HD 1080p rozlíšení.

Satelitný prijímač AB CrytoBox 700HD mini

Dodávka a skryté umiestnenie

Kompaktné vyhotovenie umožňuje tento prijímač umiestniť napr. za televízor a v tejto podobe ho drží dodávaná konzola. Na zadnom paneli je pripojenie napájacieho adaptéra, AV výstup, HDMI port, USB port, servisný RS232 konektor a pripojenie na satelitnú anténu. Súčasťou dodávky je aj IR prijímač pre diaľkové ovládanie, ktorý obsahuje aj zobrazovanie čísla kanálu. To sa využije práve pri skrytom umiestnení prijímača. Na prednom paneli je koaxiálny výstup, pripojenie Ethernetu, ďalší USB port a port na pripojenie spomenutého IR snímača.

Umiestnenie prijímača na zadnú časť televízora

Dodávka

Súčasťou dodávky je aj diaľkové ovládanie a napájací adaptér. Prikúpiť si môžete doplnkové mini diaľkové ovládanie, ktoré obsahuje len vybrané funkcie. Ak potrebujete zariadenie pripojiť na Wi-Fi sieť, sú tu doplnkové Wi-Fi adaptéry s pripojením na USB port. Existujú dve vyhotovenia podľa sily signálu.

Štandardné a doplnkové mini diaľkové ovládanie

Funkcie

Tie sú totožné s klasickou verziou CryptoBox 700HD. Používatelia ocenia rýchle vyhľadanie kanálov FAST Scan pre všetkých operátorov, ktorí túto službu poskytujú. K dispozícii je kodek H.265 HEVC do rozlíšenia Full HD a prijímač podporuje multistream, teda kompresiu satelitného signálu. Tento spôsob používajú prevádzkovatelia na šírenie signálu do veľkých vzdialeností. Okrem toho podporuje aj normy MIS a T2-MI a pre nevidiacich je v prípade 700HD mini aj zvukový sprievod na pohodlné sledovanie filmov (tzv. Audio description).

S využitím 7-dňového elektronického programového sprievodcu (EPG) si môžete ľahko vybrať programy, ktoré si prajete nahrať na externý disk pripojený cez USB port. Rovnako podporuje aj teletext.

Pre tých, ktorí radi experimentujú je tu možnosť kompletnej zálohy softvéru alebo zálohy zoznamu naladených kanálov vrátane tých, ktoré ste si vybrali ako obľúbené. Zoznam kanálov sa dá nahrať na USB kľúč a potom iný prijímač rýchlo podľa neho nastaviť, prípadne tento zoznam opätovne nahrať do prijímača v prípade nutnosti obnovenia výrobných nastavení. Naladené kanály sa teraz dajú presúvať aj po skupinách.

Mobilná aplikácia a doplnkové funkcie

Pomocou mobilnej aplikácie G-MScreen môžete stream vysielania z prijímača preniesť do mobilného telefónu s operačným systémom Android. Na prijímači si môžete prehrať tiež video, zobraziť obrázky alebo spustiť hudbu z USB kľúča. Využiť môžete aj TIMESHIFT, teda časový posun v živom vysielaní. To je ideálne na preskakovanie reklamy a stačí na to teraz len USB kľúč.

Doplnkový panel X-tras v menu tohto prijímača obsahuje hry, FTP Downloader, predpoveď počasia, RSS čítačku.  FTP Downloader môžete využiť na zálohu, obnovu a prenos súborov z USB na FTP alebo z FTP na USB. Ide napr. o nastavenia, firmvér, video, hudbu a pod. Ak máte chuť využiť alternatívny softvér, získate aj možnosť prehrávania videosúborov zo vzdialeného servera prostredníctvom protokolu DLNA DMP.

Cena: Cryptobox 700HD mini 54,90 €, doplnkové diaľkové ovládanie DO mini 9,90 €, Wi-Fi dongle 2dBi – 9,50 €, Wi-Fi dongle 5 dBi – 12,90 €

Terestriálny prijímač AB CryptoBox 702T mini HD

Tento terestriálny prijímač podporuje normu DVB-T/DVB-T2 a tiež kodek H.265 HEVC do rozlíšenia Full HD. V tomto prípade môžete využiť automatické vyhľadávanie kanálov. Jeho výhodou je práve spomenutá podpora pre nové DVB-T2 vysielanie, ktoré sa v ČR práve rozbieha a výhľadovo bude dostupné aj na Slovensku. Aj tento prijímač môžete skryto umiestniť za televízor a využiť snímač s numerickým LED displejom a kontrolkou zapnutia/vypnutia. Je plne lokalizovaný pre slovenský a český trh. Využiť môžete aj multimediálne prehrávanie v plnom Full HD 1080p rozlíšení, programy môžete nahrávať v reálnom čase a naplánovať ich nahrávanie cez EPG sprievodcu. Najväčším prekvapením je však cena, ktorá je mimoriadne nízka.

Terestriálny prijímač AB CryptoBox 702T mini HD

Cena: CryptoBox 702T mini HD – 24,90 €

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.