Kompaktný digitálny fotoaparát ideálny pre selfie fotografie – „FUJIFILM X-A3“

0

FUJIFILM Corporation (predseda predstavenstva: Kenji Sukeno) oznamuje, že v septembri 2016 uvedie nový model  FUJIFILM X-A3.

Táto novinka je určená predovšetkým pre mladšiu generáciu a je ideálnym riešením pre fotografovanie „selfie“. Spája výhody kompaktných fotoaparátov X Series, ktorá ponúka vynikajúcu kvalitu snímok s originálnou technológiou reprodukcie farieb. Model X-A3 má LCD displej, ktorý nie je zakrytý fotoaparátom ani pri otočení o 180 ° a ponúka teda 100% viditeľnosť. Za zmienku stoja i funkcie ako detekcia očí AF, ktorá fotografovanie autoportrétov ešte viac uľahčuje, alebo Portrait Enhancer pre jasné tóny pleti. Fotoaparát dokáže urobiť cca 410 záberov na jedno nabitie; s objektívom „XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II“ vie zaostriť objekt vo vzdialenosti už od 7 cm a fotografovať tak najlepšie makro snímky vo svojej triede

 • Nový snímač a moderné technológie reprodukcie farieb pre portréty špičkovej kvality

Model X-A3 spája novo vyvinutý 24,2MP obrazový snímač APS-C s procesorom pre spracovanie obrazu, aby umožňoval špičkovú kvalitu záberov. Spolu s kvalitnými objektívmi FUJINON ponúka maximálne rozlíšenie obrazu, zábery dokonalej kvality s perfektným prekreslením a zachytením atmosféry prostredia. Fotoaparát je ideálny pre fotografovanie osôb, na ktoré pripadá asi 40% všetkých bežne vytvorených snímok. Funkcia Simulácie filmu ponúka 11 režimov, medzi ktoré novo pribudli režimy „PRO Neg.Hi“ a „PRO Neg.Std.“.

 • LCD s posuvom a náklonom o 180° pre 100% viditeľnosť pri fotografovaní autoportrétov.

Fotoaparát nezakrýva LCD displej ani pri otočení o 180°, takže ponúka 100% viditeľnosť. Tvar gripu je vhodný pre bežné fotografovanie aj pre selfie. Pri fotografovaní autoportrétu môžete zaostriť a aktivovať spúšť stlačením zvislého ovládacieho voliča, na ktorom spočíva váš ukazovák aby sa fotoaparát nepohol. Pri otočení LCD displeja o 180° sa aktivuje funkcia detekcie očí AF, ktorá automaticky zaostrí na oči objektu. Režim Portrait Enhancer umožňuje nastavenie v troch krokoch vrátane novej funkcie pre „zjasnenie odtieňov pleti“, vďaka ktorej získate autoportréty špičkovej kvality, ktoré nedosiahnete inak ako s fotoaparátom X Series.

 • Retro design, nová textúra tela a dotykový LCD displej

Model X-A3 ponúka atraktívny retro dizajn a je vyrobený z hliníka. Novo vyvinutá koženka ponúka oveľa atraktívnejšiu textúru povrchu a dobre sa drží v ruke. Fotoaparát bude dostupný v striebornej, hnedej alebo ružovej farbe. LCD displej na zadnej strane je dotykový a jediným dotykom exponujete záber alebo vyberiete ostriaci bod.

Zaujímavé funkcie

(1)  Vynikajúca kvalita snímok vďaka novému snímaču 24,2 MP a kvalitám objektívov FUJINON

 • Technológia reprodukcia farieb spoločnosti Fujifilm, vyladená za dlhé roky vývoja fotografického filmu, reprodukuje verne odtiene ľudskej pleti, modrú oblohu a prírodnú zelenú presne tak ako ju vidíte.
 • X-A3 ponúka celkom jedenásť režimov Simulácie filmu. Máte tak v ruke dokonalý farebný výraz od realistických farieb režimu PROVIA (štandard) cez žiarivé a sýte farby v režime Velvia (živé farby) a mäkké tóny režimu ASTIA (jemné odtiene) až po dokumentárne snímky v režime CLASSIC CHROME. Ďalej tu nájdete monochromatický a sépiový farebný režim.
 • Normálny rozsah citlivosti je od ISO200 do ISO6400, zatiaľ čo rozšírený rozsah ponúka hodnoty až ISO 12800 a dokonca ISO25600. Model X-A3 fotografuje dokonale ostré snímky s neuveriteľne malým šumom, a to aj pri slabom osvetlení alebo v interiéri, kde je nutná vysoká hodnota ISO.
 • Rozšírené filtre umožňujú ľahko vytvárať rôzne kreatívne efekty. Rozšírených filtrov je k dispozícii celkom desať; nájdeme medzi nimi filter „rybie oko“ alebo detský fotoaparát, miniatúru, dynamické odtiene, vybranie jednej farby, mäkké zaostrenie, atď.

(2) Pohodlné ovládanie a jednoduchá obsluha

Vďaka dvom ovládacím voličom môžete clonu, čas expozície aj expozíciu nastaviť bez nutnosti vstupu do menu. Často používané funkcie – vyváženie bielej, nepretržité fotografovanie alebo samospúšť – možno priradiť k samostatným funkčným tlačidlám, takže nemusíte prechádzať ponuky zakaždým, keď chcete zmeniť nastavenie.

LCD displej na zadnej strane je dotykový, čo umožňuje napríklad „dotykové ostrenie“ alebo „dotykové fotografovanie“ a „dotykový zoom“.

(3) Dlhšia výdrž batérie – až 410 snímok na jedno nabitie

Energeticky úsporné prevedenie predlžuje výdrž batérie takže sa môžete plne sústrediť na fotografovanie bez obáv o stav batérie. Fotoaparát je možné nabíjať pribaleným USB káblom pomocou sieťového adaptéra, z počítača alebo z prenosného akumulátora.

(4) Najlepšia minimálna fotografická vzdialenosť vo svojej triede (cca 7 cm od prednej hrany objektívu) a funkcia Super Intelligent Flash

Pri použití setového objektívu „XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II“ možno s modelom X-A3 fotografovať makro zábery zo vzdialenosti už od 7 cm od objektívu.

Vstavaný výklopný blesk podporuje systém Super Intelligent Flash, ktorý presne ovláda svetelný výkon blesku podľa fotografovanej scény. Pri fotografovaní portrétov v interiéri pri slabom osvetlení alebo u malých predmetov či jedla zníži systém ovládania blesku jas svetlých miest, aby snímka vyzerala realisticky. Prirodzené farby a jas možno dosiahnuť aj pri fotografovaní scén v protisvetle alebo pri  fotografovaní osôb za jasného slnečného svetla, ktoré vytvára v tvári ostré tiene.

(5) Záznam Full HD videa

Stlačením tlačidla pre záznam videa ľahko spustíte záznam vo Full HD kvalite (1080/60p, 50p, 24p).

Funkciu Simulácia filmu, ktorá sa bežne používa pre snímky, možno použiť aj na video a získať tak veľa kreatívnych efektov, ktoré možno vďaka snímača APS-C a svetelnému objektívu spojiť s efektom bokeh.

Funkcia elektronickej stabilizácie obrazu spája optickú a elektronickú stabilizáciu v piatich osiach a podstatne tak znižuje vplyv najrôznejších záchvevov fotoaparátu počas natáčania videa. Táto funkcia umožňuje natáčať video vo vysokej kvalite bez vplyvu chvenia fotoaparátu.

(6) Rozšírené možnosti automatického ostrenia

Pomocou voliča ostrenia na prednej strane môžete rýchlo prepínať medzi režimami AF-S (jednorazové ostrenie), AF-C (kontinuálne ostrenie) a MF (manuálne ostrenie).

 ・V režime jedného ostriaceho bodu máte na výber zo 49 oblastí pre automatické ostrenie. X-A3 navyše ponúka režim Zóna a Wide / Tracking, ktorý umožňuje pomocou 77 oblastí správne zaostriť aj pohyblivé objekty.

 ・Medzi ďalšie nové funkcie patrí „priorita spúšte / priorita ostrenia“ s „AF + MF“.

(7) Univerzálne funkcie pre fotografovanie vrátane elektronickej spúšte s minimálnou dobou expozície 1/32000 s

 ・Pri použití rýchlej elektronickej spúšte možno aj pri jasnej oblohe alebo silnom osvetlení fotografovať s malou clonou a dosiahnuť tak malej hĺbky ostrosti pre dobrý efekt bokeh, bez toho by bol snímka preexponovaná. Teraz môžete zachytiť scénu presne podľa svojho zámeru bez použitia ND filtra.

 ・Na základe častých dopytov má teraz model X-A3 nové funkcie Panorama a Time Lapse.

 ・Medzi ďalšie nové funkcie patrí zablokovanie meraných hodnôt a oblastí zaostrenia, podpora farebného priestoru Adobe RGB a voľba rôznych farieb pre zvýraznenie zaostrenia pri manuálnom ostrení.

(8) Bezdrôtová komunikácia pre fotografovanie pomocou smartfónu alebo tabletu

 • Teraz si môžete do svojho smartfónu alebo tabletu stiahnuť aplikáciu FUJIFILM Camera Remote a pomocou funkcie bezdrôtovej komunikácie prenášať snímky a videá do svojho zariadenia jediným dotykom prsta, bez toho aby ste museli zadávať prihlasovacie meno alebo heslo. Na smartfóne je možné zobraziť a vybrať snímky uložené vo fotoaparáte a importovať ich do svojho zariadenia. Okrem toho môžete dopĺňať informácie o mieste vyhotovenia záberu, ktoré získate pomocou smartfónu alebo tabletu.
 • Funkcia fotografovania na diaľku umožňuje zaostriť a aktivovať spúšť fotoaparátu a dokonca nastavovať expozíciu a ďalšie nastavenia pomocou smartfónu alebo tabletu. Aplikácia umožňuje okrem fotografovania na diaľku aj vykonávať základné operácie ako dotykové ostrenie alebo upravovať dobu expozície a najrôznejšie nastavenia a dokonca aj spúšťať záznam videa. To uľahčuje fotografovanie skupinových snímok, autoportrétov alebo snímok prírody, kedy môžete zostaviť kompozíciu snímky na diaľku.
 • Zábery možno tiež posielať priamo z fotoaparátu na tlačiareň Instax SHARE pre okamžitú tlač.
 • Fotoaparát ponúka pripojenie cez Wi-Fi pre jednoduché zálohovanie dát z fotoaparátu do počítača.

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár