Konečne: Už môžete elektronicky zrušiť naplánovaný termín testovania a prihlásiť sa hneď na iný

0

Objednávací systém na očkovanie a testovanie Covid-19 na stránke korona.gov.sk prešiel viacerými zmenami. Najväčšou novinkou je možnosť zrušenia termínu antigénového testovania či prvého termínu očkovania priamo na stránke korona.gov.sk.

Národné centrum zdravotníckych informácií pre používateľov pripravilo aktualizáciu vo formulároch v žiadostiach o testovanie ale aj očkovanie. Po novom si môže sami cez web zrušiť termín testovania alebo prvý termín očkovania. To v prípade, ak vám tieto údaje boli pridelené zo strany NCZI, teda ste si termín objednávali cez www.korona.gov.sk. Zároveň môžete rovno požiadať o pridelenie nových termínov. Pri požiadavke o očkovanie či testovanie si odteraz môže pozrieť voľné miesta a termíny v prehľadnejšej forme.
Na zrušenie naplánovaného termínu testovania potrebujete vedieť hlavne číslo prideleného CoVID Passu

Na zrušenie naplánovaného termínu testovania potrebujete vedieť hlavne číslo prideleného CoVID-19-PASSu

Zrušiť termín očkovania či testovania (ak bol pridelený cez Národné centrum zdravotníckych informácií) môžete cez stránku korona.gov.sk v časti Úprava/Overenie požiadavky.
Na vykonanie zmien treba vyplniť telefónne číslo, číslo Covid-19-PASSu (nájdete ho v potvrdení, ktoré ste od NCZI dostali napr. v SMS), rok narodenia. Následne vám systém automaticky doručí SMS s autorizačným kódom. Po prihlásení môžete zrušiť požiadavku na plánované antigénové testovanie, zrušiť požiadavku na prvý termín očkovania, priamo požiadať o preobjednanie na antigénový test či prvého očkovania. Nová funkcionalita dovoľuje úpravu osobných údajov aj opakované poslanie SMS výsledku posledného testovania.
Národné centrum zdravotníckych informácií v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR priebežne zapracúvajú do systému Moje eZdravie zjednodušenia a nové funkcionality.
Prax však ukázala, že najčastejšou požiadavkou na Call Centrum bolo práve rušenie termínov testovania a následne požiadavka o nový termín testovania. Možnosť riešenia tejto požiadavky cez webovú stránku hodnotíme pozitívne. Súčasťou aktualizácie systému sú aj viaceré úpravy a optimalizácie či bezpečnostné posilnenia.
Zdroj: NCZI

Značky:

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

Pridaj komentár