Koronavírus zmenil aj svadby: V New Yorku vás zosobášia cez videokonferenciu

0

Svadba cez Zoom.

Videokonferencie sa stali počas pandémie koronavírusu univerzálnym nástrojom na všetko. Pomocou tejto technológie pracujeme, vzdelávame sa, sme v kontakte s blízkymi, usporadúvame súkromné párty či spoločné sledovanie filmov a seriálov na diaľku. A najnovšie sa pomocou videokonferencie môžete aj zosobášiť – minimálne v New Yorku.

Tento americký štát oznámil, že v súvislosti s pandémiou COVID-19 povoľuje vykonávanie svadobných obradov cez video. „Svadba cez videokonferenciu… môžete si ju spraviť cez Zoom,“ povedali zástupcovia štátu New York počas tlačovej konferencie. Na správu upozornil portál CNET.

Uvidíme, či tento trend budú nasledovať aj ďalšie americké či európske štáty. Faktom je, že New York je štát, ktorý je v rámci USA najvýraznejšie postihnutý prebiehajúcou pandémiou.

A ako dokazuje tento článok z portálu Quartz, niektorí ľudia už v uplynulých týždňoch využili videokonferencie pre účely svadby bez ohľadu na to, či išlo o oficiálny obrad alebo nie.

Zdroj: CNET, Quartz

Titulný obrázok: Quartz

Prečítajte si aj:

Buďte v kontakte s blízkymi, aj keď ste doma: Ako si nastaviť komunikačné aplikácie a videohovory

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>