Príchod novinky očakávame tento mesiac.

Aktuálna zastávka v nástroji AnTuTu prezrádza nové informácie. Označenie modelu je L79031. Na základe výstupu z porovnávacej platformy sa ďalej zistilo, že herné zariadenia dostane do výbavy displej s rozlíšením 1080 × 2340 pixelov. Smartfón bude využívať až 16 GB pamäte RAM a 512 GB úložného priestoru.

lenovo legion antutu

Zdroj: GSMArena

Pomerne zaujímavou informáciou je, že Lenovo Legion sa v teste objavil s vylepšenou verziou čipsetu Snapdragon 865. Najvýkonnejší cluster je taktovaný až na 3,09 GHz, pričom štandardná verzia Snapdragonu 865 má najvýkonnejšie jadro taktované na 2,84 GHz. 

V tomto bode sa skutočne už môžeme tešiť na Snapdragon 865+, ktorého existenciu Qualcomm stále oficiálne nepotvrdil. Prvou spoločnosťou, ktorá tento čipset prezentovala je Asus.

Lenovo Legion získal v porovnávacom teste celkovo 648 871 bodov. Podľa AnTuTu je výkon procesora nového telefónu Lenovo približne rovnaký ako pri Snapdragon 865, pričom bolo zaznamenané až 13 % zvýšenie výkonu GPU, čo v prípade herného zamerania smartfónu dáva aj skutočné praktické využitie. 

Vysoké skóre môže byť podporené aj vysokou obnovovacou frekvenciou displeja až 144 Hz, novou RAM LPDDR5 a úložiskom UFS 3.1. 

Lenovo Legion má zostavu fotoaparátov umiestnenú v strede zadnej časti zariadenia a celkovo je smartfón prispôsobený na primárne používanie v režime na šírku. Dokonca aj pop-up mechanizmus selfie fotoaparátu sa bude vysúvať z dlhšej strany telefónu.

Herné zariadenie by malo podporovať rýchle nabíjanie s výkonom až 90 W, bude používať duálne lineárne vibračné motory a dokonca bude vybavené dvoma USB-C portami.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Mercedes prináša celkom novú úroveň jazdy v aute

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.