Lenovo predstavilo 2 nové tablety pre nenáročných

0

Lenovo Tab 7 a Lenovo Tab 7 Essential zaujmú dlhou výdržou i cenou.

Lenono oficiálne vypustilo na trh 2 tablety nižšej triedy s cenovkou pod 100 dolárov. Drahší z nich (cena 99,99 dolárov) s názvom Lenovo Tab 7 je poháňaný štvorjadrovým procesorom MediaTek MT8161 s taktom 1,3 GHz. Ďalej je vybavený  1 GB operačnej pamäte RAM a 16 GB internej pamäte. Disponuje 7 palcovým IPS LCD displejom s rozlíšením 1 280 × 720 pixelov. Čerstvá novinka je vybavená 5 Mpx zadnou a 2 Mpx prednou „selfie“ kamerou. Z hľadiska konektivity podporuje Bluetooth vo verzi 4.0, Wi-Fi a nechýba mu ani 3,5 mm jack konektor. Použitým operačným systémom je nugátový Android 7.0. Zaujímavosťou v tejto cenovej kategórii je reproduktor s podporou Dolby Atmos® zvuku. Čínsky výrobca prezentuje tento nový tablet ako rodinný a z tohto dôvodu ponúka možnosť vytvorenia samostatného účtu pre každého člena rodiny.

Lenovo Tab 7

Lenovo Tab 7 Essential je lacnejším súrodencom Tab 7 a už z jeho názvy vyplýva, že ponúkne iba úplny základ. S cenovkou na úrovni 79,99 dolárov ponúkne takisto 7 palcový IPS displej so slabším rozlíšením 1 024 × 600 pixelov. O jeho pohon sa postará štvorjadrový čipset MediaTek MT8167D, rovnako s taktom 1,3 GHz. Sekundovať mu budú 1 GB operačnej pamäte RAM a 16 GB flash pamäte. O niečo horšie v porovnaní s drahším bratom je na tom v kvalite kamier, keďže predná i zadná majú zhodne 2 Mpx rozlíšenie. Nechýba podpora Wi–Fi a Bluetooth vo verzii 4.0. Takisto tu nájdeme Android vo verzii 7.0. Lenovo Tab 7 Essential okrem veľmi atraktívnej ceny ponúkne aj veľmi solídnu výdrž. Výrobca deklaruje až 20 hodín na jedno nabitie. Obe novinky budú dostupné v čiernom farebnom prevedení.

Lenovo Tab 7 Essential

Zdroj: Lenovo

 

Prečítajte si aj:

Rýchly stroj s SSD: Lenovo IdeaPad 320

O autorovi

Som nadšencom športu, dobrého jedla a noviniek z oblasti IT. S jednou z mojich vášní som sa rozhodol podeliť s ostatnými a tak píšem pre TouchIT. Venujem sa prioritne smartfónom, no sem tam zablúdim aj do iných oblastí.

Pridaj komentár