Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Trojica pracovných staníc novej generácie je vybavená najnovšími technológiami od spoločností Intel® a NVIDIA v elegantných, úplne nových šasi navrhnutých spoločne so spoločnosťou Aston Martin

Spoločnosť Lenovo dnes predstavila trojicu stolných počítačov ThinkStation PX, P7 a P5, ktoré sú zároveň technologicky najvyspelejšie pracovné stanice, aké kedy spoločnosť vyrobila. Tieto nové pracovné stanice boli od základu prepracované tak, aby prekonali dnešné najextrémnejšie, vysoko výpočtové pracovné zaťaženie v rôznych odvetviach. Sú vybavené najnovšou procesorovou technológiou od spoločnosti Intel® s rozsahom až do 120 jadier a podporou špičkových profesionálnych grafických procesorov NVIDIA RTX™. Okrem toho sa tieto pracovné stanice môžu pochváliť úplne novým prelomovým dizajnom šasi a pokročilým chladiacim systémom, ako aj funkciami BMC[1] na zjednodušené vzdialené monitorovanie systému. Pracovné stanice novej generácie spĺňajú neustále sa zvyšujúce požiadavky na vyšší výkon, výkon a rýchlosť, a to škálovateľným a nadčasovým spôsobom pre tento nový hybridný pracovný svet. Charakterizuje ich nekompromisný výkon a zážitky z virtuálnej reality, zmiešanej reality a virtuálnej produkcie až po strojové učenie, dátovú vedu, počítačom podporované inžinierstvo (CAE), zachytávanie reality alebo umelú inteligenciu. 

,,Tieto nové pracovné stanice boli precízne navrhnuté s dôrazom na spotrebiteľa, aby splnili požadované obchodné výsledky a poskytli inovatívne nové riešenia, ktoré si naši zákazníci budú môcť užiť aj v budúcnosti, pretože pracovné zaťaženie bude čoraz zložitejšie,” povedal Rob Herman, viceprezident Workstation and Client AI Business Unit spoločnosti Lenovo. ,,Úzko sme spolupracovali so spoločnosťami Intel®, NVIDIA a Aston Martin, aby sme zaistili, že tieto nové systémy ponúknu to najlepšie z hľadiska formy a funkčnosti spojením prémiového šasi s mimoriadne výkonnou grafikou, pamäťou a výpočtovým výkonom.”

Aby spoločnosť Lenovo priviedla túto trojicu pracovných staníc k životu, spojila sa so svojím zákazníkom, spoločnosťou Aston Martin, ktorá je renomovaným výrobcom vysokovýkonných automobilov a lídrom na trhu ultraluxusných vozidiel. Spoločnosť Aston Martin sa podieľala na návrhu nového šasi ThinkStation a v súlade s jej dizajnovou filozofiou sa táto spolupráca snažila reflektovať ikonický červený dizajnový jazyk spoločnosti Lenovo, poskytovať najvyšší možný výkon a umožniť vyššiu úroveň prispôsobenia. Dizajnéri zo spoločností Lenovo a Aston Martin spolupracovali na vytvorení maximálne výkonných strojov, ktoré používateľom pracovných staníc umožnia posilniť každú jednu fázu ich zložitých pracovných postupov. Na tento účel tímy vymysleli nový dizajn „tool-less“ šasi (šasi pre ktorého správu, upgrade, servis nie je potreba použiť žiadne náradie), ktorý umožňuje extrémnu flexibilitu a lepšiu ergonómiu.

So zameraním na dosiahnutie maximálneho výkonu je 3D mriežka šasi priamo inšpirovaná ikonickým vozidlom DBS grand tourer od spoločnosti Aston Martin a aplikuje dizajnové poznatky zo segmentu vysokovýkonných automobilov na pracovnej stanici. Prepracované vzduchové priehradky a väčšie 3D šesťhranné ventilačné otvory spolu s patentovaným trojkanálovým chladiacim systémom Lenovo umožňujú neobmedzené prúdenie vzduchu – zaisťujú maximálny prívod studeného vzduchu a odvod horúceho vzduchu. Výsledkom je, že ikonické šasi maximalizuje výkon CPU, GPU, pamäte a úložiska. Okrem toho sa všetky tri nové pracovné stanice môžu pochváliť inovatívnym modulárnym dizajnom a prístupom spredu, ktorý uľahčuje servis a flexibilitu pri modernizácii.

,,Dizajnová spolupráca na novom šasi ThinkStation od spoločnosti Lenovo bola úžasná trojročná cesta,” povedal Cathal Loughnane, riaditeľ Aston Martin Partnerships. ,,Pre nás ako zákazníkov pracovných staníc Lenovo bol tento projekt jedinečnou príležitosťou na vytvorenie vysoko výkonného systému, ktorý budeme používať na navrhovanie a vývoj našich vysoko výkonných vozidiel.”

Lenovo ThinkStation PX: Pre maximálnu flexibilitu od stolového počítača po dátové centrum

Lenovo ThinkStation PX ako najvyššia vlajková loď produktov pracovných staníc od spoločnosti Lenovo dosahuje extrémne úrovne výkonu a sily s podporou väčšieho počtu jadier a rozšíriteľnosti ako predchádzajúce generácie pracovných staníc Lenovo. ThinkStation PX je optimalizovaný pre prevádzku aj v serverovom racku a ponúka flexibilitu potrebnú pre prostredie stolových počítačov aj dátových centier, čím umožňuje bezproblémový prechod medzi nimi. Táto všestranná nová pracovná stanica je poháňaná najnovšími škálovateľnými procesormi Intel® Xeon® štvrtej generácie, ktoré ponúkajú až 120 CPU jadier a môžu sa pochváliť 53 % priemerným nárastom výkonu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou[2]. ThinkStation PX tiež ponúka podporu až štyroch dvojslotových grafických procesorov NVIDIA RTX™ 6000 Ada Generation, takže používatelia môžu spravovať a vykonávať tie najzložitejšie pracovné postupy, aké sa vyskytujú v dnešných pracovných prostrediach vrátane kreatívnych dokončovacích prác a simulácií CAE. Nová stolová pracovná stanica s až 4 TB pamätou DDR5 a ultrarýchlou šírkou pásma prostredníctvom liniek PCIe Gen 5 poskytuje flexibilitu pre virtualizáciu viacerých používateľov v hybridných pracovných prostrediach – či už v dátovom centre alebo kobercových klastroch pod pracovnou plochou. V neposlednom rade táto pracovná stanica ponúka efektívny 1850W zdroj napájania a voliteľné redundantné zdroje napájania.

Lenovo ThinkStation P7: Ohromujúci výkon v jedno-socketovom prevedení

ThinkStation P7 je vybavený novou prelomovou výpočtovou architektúrou s najnovšími procesormi Intel® Xeon® W, ktoré podporujú až 56 jadier v jedno-socketovom prevedení pre prepracovaný  výkon potrebný na riešenie výpočtovo náročných úloh s viacerými vláknami. ThinkStation P7 je navrhnutý tak, aby prekonal najnáročnejšie výzvy týkajúce sa výkonu a spoľahlivosti pracovných záťaží, ktoré sa v minulosti zvyčajne spoliehali na servery alebo cloudové zdroje, a zároveň je optimalizovaný pre stojan na použitie v rôznych prostrediach ak v prípade stolových počítačov tak aj v dátových centier v skrini 4U. Vďaka podpore až troch dvojslotových grafických procesorov NVIDIA RTX™ 6000 Ada Generation je ThinkStation P7 ideálny pre tvorcov obsahu, architektov, dizajnérov, inžinierov a dátových vedcov ktorí požadujú bezprecedentnú grafiku, vizualizáciu, vykresľovanie v reálnom čase, CAE a výkon umelej inteligencie. ThinkStation P7 zvládne aj tie najnáročnejšie výzvy – od automobilového dizajnu a plynulej analýzy výpočtovej dynamiky až po komplexné pracovné postupy pri produkcii videa a vykresľovania.

,,Sme nadšení, že môžeme ponúknuť nový rad procesorov Xeon W, postavený na prelomovej novej výpočtovej architektúre a v balení s výrazne väčším počtom jadier, ktoré urýchľujú výkon v najrýchlejšie rastúcich pracovných záťažiach, na ktorých sú dnes podniky závislé.,” povedal Roger Chandler, viceprezident CCG a generálny riaditeľ tímu Creator and Workstation Solution v spoločnosti Intel. ,,Tieto procesory sú vytvorené tak, aby profesionálnym inovátorom vrátane tvorcov, inžinierov a dátových vedcov zabezpečili výkon a stabilitu potrebnú na vytváranie najnovších inovácií v odvetví.”

Lenovo ThinkStation P5: Future-Proofed for Versatility, Reliability and Performance

ThinkStation P5 je navrhnutý pre množstvo priemyselných odvetví a bol prepracovaný tak, aby uspokojil požiadavky používateľov na vyššiu úroveň výkonu, rozšíriteľnosť IT a jednoduchú správu v podniku. Pracovná stanica novej generácie má novo navrhnuté šasi, najnovšie procesory Intel® Xeon® W, ktoré ponúkajú až 24 jadier, a podporu až dvoch profesionálnych grafických kariet NVIDIA RTX A6000. Vysokorýchlostná pamäť DDR5 a šírka pásma PCIe Gen 5 poskytujú extrémnu konfigurovateľnosť, ktorá vyhovuje jedinečným potrebám koncových používateľov. Táto pracovná stanica je optimalizovaná pre architektov, dizajnérov, inžinierov a kreatívcov a vyniká v oblasti modelovania telies a výpočtovo náročných úloh vrátane BIM, komplexného 3D CAD, snímania reality a geopriestorovej vizualizácie, vizuálnych efektov a okrajových nasadení.

,,NVIDIA ponúka najvýkonnejšie grafické procesory pre vizuálne výpočty na svete pre stolové pracovné stanice,” povedal Bob Pette, viceprezident pre profesionálnu vizualizáciu v spoločnosti NVIDIA. ,,Tie sú súčasťou systémov všetkých troch nových stolných počítačov ThinkStation od spoločnosti Lenovo, ktoré dátovým vedcom, inžinierom a kreatívnym profesionálom poskytujú vysoko výkonnú technológiu potrebnú na prácu s obrovskými súbormi údajov, rýchlejšie inovovanie a zdokonalenie ich budúcich pracovných postupov náročných na umelú inteligenciu a výpočty.”

Pracovné stanice ThinkStation PX, P7 a P5 sú navrhnuté tak, aby fungovali v tých najnáročnejších profesionálne spravovaných prostrediach IT pracovísk a poskytovali základné funkcie a zabezpečenie na podnikovej úrovni. Prísne štandardy a testovanie spoločnosti Lenovo, ThinkStation Diagnostics 2.0, podpora ThinkShield, aktualizácia na Premier Support a trojročná záruka prinášajú pokoj potrebný na istú a bezpečnejšiu prácu.

Tri nové pracovné stanice budú k dispozícii od mája 2023[3]. Ak sa chcete dozvedieť viac o najnovších prírastkoch v portfóliu pracovných staníc spoločnosti Lenovo, navštívte: www.lenovo.com/thinkstations


[1] Táto doplnková karta bude k dispozícii až neskôr v roku 2023.

[2] Pozrite [G1] na intel.com/processorclaims: Intel® Xeon® škálovateľné procesory 4. generácie. Výsledky sa môžu líšiť.

[3] Dostupnosť sa môže líšiť v závislosti od geografickej polohy a produkty môžu byť dostupné len na vybraných trhoch.

Značky: