Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Android 5.0 Lollipop teraz dostupný na Lenovo VIBE Z2 Pro, VIBE Z2 a S90.

Spoločnosť Lenovo dňa 4. mája 2015 uvoľnila na Slovensku aktualizáciu operačného systému na Android 5.0 Lollipop pre vybrané modely smartfónov. Najnovšiu verziu operačného systému môžu tak využívať majitelia smartfónov Lenovo VIBE Z2 Pro, VIBE Z2 a S90. Aktualizáciu si stiahnete priamo do telefónu, stačí skontrolovať jej dostupnosť cez ponuku Nastavenia – Informácie o zariadení – Aktualizácia softvéru.

Android 5.0 Lollipop

Ide o prvú verziu operačného systému od Google, ktorá využíva tzv. Material Design – nový dizajnový smer, ktorý sa vyznačuje novým dizajnom. Užívatelia sa môžu rovnako tešiť na nové animácie a typografiu.

Google v novom Androide výrazne zlepšil systém notifikácie. Upozornenie teraz nájdete už aj na odomykacej obrazovke, takže nie je nutné vysúvať notifikačnú lištu. Zároveň tu samozrejme bude možnosť skryť citlivé informácie, aby sa k nim nedostal nikto nepovolaný.

Nový operačný systém prináša množstvo výhod

Prichádzajúci hovor už teraz nepreruší sledovaný film či rozohranú hru. Vďaka prúžku v hornej časti obrazovky sa dozviete, kto volá a samozrejme budete mať možnosť hovor prijať alebo odmietnuť.

Vývojári si tiež posvietili na výdrž batérie, ako na jednu z najčastejšie kritizovaných funkcií dnešných smartfónov. Pomocou nového režimu úspory energie by malo zariadenie s Androidom 5.0 vydržať až o 90 minút dlhšie na jedno nabitie.

Aj bezpečnosť je zariadená. Lollipop prichádza ako prvá kompletne šifrovaná verzia Androidu. Táto funkcia by mala podľa výrobcu chrániť dáta stratených alebo odcudzených zariadení, pričom je predvolene zapnutá.

Podpora viacerých používateľských účtov tiež nie je výnimkou. Ak napríklad telefón zabudnete doma, môžete k svojím správam, kontaktom či fotografiám pristupovať z telefónu niekoho z vašich priateľov či rodiny.

Aktualizácia má veľkosť cez 1 GB, preto na jej stiahnutie je vhodné využiť pripojenie prostredníctvom WiFi.

Systém prináša množstvo zmien, či po dizajnovej alebo funkčnej stránke, a preto veríme, že rovnakú aktualizáciu onedlho prinesieme aj na smartfónoch Lenovo VIBE X2 a Lenovo S60.

Značky: