Lenovo VIBE Shot – niečo medzi fotoaparátom a smartfónom za 399 Eur

3

A je to tu, ďalšia zaujímavosť na výstave MWC, o ktorej sa nešepkalo, ale výrobca si naozaj počkal na začiatok výstavy. Ako sme si vyskúšali, je to predovšetkým skvelý fotoaparát, zároveň je to aj plnohodnotný smartfón. Pri polohe na šírku nájdete na hornej strane VIBE Shot prepínač medzi automatickým a manuálnym fotografovaním a tiež je tu mechanické tlačidlo ako fotografická spúšť. Vo výbave je 16 MPx zadný fotoaparát, ktorého šošovka sa skladá zo 6 častí. Snímač je s pomerom strán 16:9.

Lenovo-11 Lenovo-10

Ako sme si vyskúšali,  aj pri slabom osvetlení môžete pomocou VIBE získať dobre vykreslené fotografie. Zaujímavosťou je trojfarebný blesk, ktorý svoje svetlo prispôsobuje aktuálnej svetelnej scéne. Vo výbave je aj rýchle infračervené zaostrovanie ako i optická stabilizácia obrazu. Podľa polohy prepínača je potom k dispozícii  nastavenie fotoaparátu Smart alebo  pokročilé Pro nastavenie s možnosťami ako ISO, clona, doba uzávierky a pod.

Lenovo-9 Lenovo-8

Na ďalšie vylepšenie kvality selfie fotografií je možné použiť aj externý blesk, ktorý Lenovo takisto predáva pre svoje najnovšie smartfóny. VIBE Shot používa aj špeciálnu aplikáciu SNAPit Camera, ktorá umožňuje využívanie viacerých fotografických režimov a vylepšených funkcií na fotenie.

VIBE Shot je zároveň aj smartfón  s 5-palcovým FullHD displejom. Softvérovým základom je Android 5.0 Lollipop a procesor Qualcomm Snapdragon s 32 GB úložiskom + šachtou pre microSD kartu. Podporuje sieť LTE, dá sa z neho vytvoriť Wi-Fi hotspot a k dispozícii je aj dual SIM vyhotovenie. Predný fotoaparát má 8 MPx. Všetky tieto funkcie sú zabalené do elegantného, tenkého a ľahkého hliníkového rámu, ktorý bude dostupný v červenom, bielom alebo sivom farebnom vyhotovení. VIBE Shot bude dostupný od júna v cene od 399 EUR.

VIBE_SHOT_Red_Back_low res low res_VIBE_SHOT_Red_01_Jan-Horizontal

 

 

 

 

Za pozvanie ďakujeme spoločnostiam Samsung a Orange.

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

3 komentáre

  1. Ondrej, si si isty: “ Snímač je tu vo veľkosti full-frame s pomerom strán 16:9.“ ??? Full frame snimac je senzor o velkosti 36×24 mm (fyzicky)… Kazdy fotograf sniva o takomto telefone, ale myslim si, ze nateraz je to len cisty sen… 😉
    Vopred vdaka za korekturu!
    Dom

  2. Pingback: Video: Smartfón/fotoaparát Lenovo VIBE Shot | touchIT

Pridaj komentár