Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Čím sa odlišuje zadná časť nového modelu Lexus NX? Netreba trénované oko, aby si človek všimol, že namiesto jedného loga použili dizajnéri veľké, široko rozložené písmená tvoriace nápis LEXUS. Nápis na veku kufra sa objaví aj v ďalších, prichádzajúcich modeloch. A to nie je všetko.

V ponuke značky Lexus sa toho deje pomerne veľa. Z prvkov, ktoré odlišujú prichádzajúce modely značky, stojí za zmienku nový znak, ktorý zdobí zadnú časť karosérie. Lexus sa lúči so súčasným logom a nahrádza ho výraznými a široko rozmiestnenými písmenami. Platí to však len čiastočne – charakteristickým znakom značky aj naďalej zostane známe logo umiestnené na typickej mriežke chladiča v tvare vretena.

Toto štylistické riešenie Lexus aplikoval v novej verzii NX, v ktorej spoznáme línie existujúceho modelu a zároveň v ňom nájdeme sviežosť typickú pre nastupujúcu generáciu. Dvere batožinového priestoru zdobí nápis, ktorý v kombinácii so svetlami, prechádzajúcimi cez celú šírku karosérie, vytvára príjemný estetický celok.

Nová kapitola

Zástupcovia značky Lexus potvrdili, že rezignácia na logo v prospech väčšieho a výraznejšieho písma sa týka všetkých pripravovaných modelov. Plánované zmeny opísal Brian Bolain, šéf marketingu Lexusu, v rozhovore pre britský magazín MotorTrend. Množstvo zmien, z ktorých jednou z najdôležitejších je čiastočné opustenie existujúceho loga, podľa jeho názoru symbolizuje ďalšiu kapitolu v histórii značky. Nový akcent uvidíme nielen v koncepčnom LF-30 či LF-Z Electrified, ale aj v sériových verziách, ktorých finálne podoby budú známe už čoskoro.

Je výsledkom matematiky

Logo, ktoré dobre poznáme, však z áut značky Lexus nezmizne, ostáva oficiálnou ochrannou známkou značky. A odkiaľ sa vlastne zobralo? Charakteristické písmeno L s oválnym tvarom je dobre  rozpoznateľné a jeho dizajn dokončili v roku 1988, rok pred spustením výroby prvého modelu Lexus LS. Tvar písmena je jednoduchý a symbolizuje aerodynamiku. Jeho tvorcovia tvrdia, že v ňom nie je nič náhodné – oblúky, zlomy a rovné čiary, ktoré ho vytvárajú, sú vraj výsledkom matematického vzorca.

Čo sa ešte zmení v modeloch značky?

Plánované zmeny sú rozsiahle a kým nahradenie oválneho znaku nápisom je jasne viditeľné na prvý pohľad, v nových modeloch bude zmien oveľa viac. Lexus sa netají tým, že najbližšie roky sa budú niesť v znamení elektrifikácie. Okrem bezemisného pohonu môžeme očakávať aj nový multimediálny systém s bezdrôtovým rozhraním Apple CarPlay a Android Auto, ako aj diaľkové aktualizácie.

Značky: