Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Začiatkom septembra požiadala automobilka Lexus Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) o registráciu značky  LBX. Rovnakú značku už spoločnosť ohlásila aj v Izraeli. Akú novinku chystá?

Mestský crossover?

Lexus neposkytol o skratke LBX žiadne oficiálne informácie. Známe je iba to, že značku  zaregistrovali na izraelskom patentovom úrade v kategórii ,,automobily  a iné konštrukčné prvky”. To umožňuje predpokladať, že japonská značka pripravuje úplne nový model. Americký portál Lexus Enthusiast špekuluje, že označenie LBX môže byť skatkou slov Lexus Battery Crossover. To by poukazovalo na automobil so zvýšenou svetlou výškou.

Za zmienku stojí, že sa objavili dohady o plánoch Lexusu na výrobu mestského SUV konštrukčne spojeného s novou Toyotou Yaris Cross. Podľa týchto chýrov bude mať model názov Lexus BX – pričom  písmeno  B označuje vozidlá segmentu mestských automobilov a X crossover. Novinka sesterskej Toyoty však zatiaľ nie je plne elektrická, ale hybridná. A k symbolu LBX zatiaľ nie je priradené žiadne označenie motora, preto možno len ťažko predpovedať konkrétne zámery japonskej značky.

Zaujali aj tri písmená

Lexus nezvykne označovať svoje automobily trojpísmenovými skratkami. Výnimkou je exotické superauto LFA a autá zo športovej línie, ktoré sú označené dodatočným písmenom  F. Ostatné modely dostávajú dvojpísmenové názvy, napríklad LC, UX alebo CT. Skratka LBX však nemusí odkazovať na konkrétny model Lexusu, ale na nové riešenie súvisiace s výbavou automobilov japonskej značky.

Vynorili sa tiež domnienky, že pôjde o nový informačno-zábavný systém, o  ktorom už predstavitelia Lexusu pred časom hovorili.  Ostáva teda už len otázka –  neprezradila by japonská značka v takomto prípade predsa len viac?

Značky: