Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť LG Electronics dnes predstavila svoj prvý a jedinečný modulárny smartfón so skvelým dizajnom. Telefón má tenké kovové telo s vymeniteľnou slide-out batériou a možnosťou pridania či výmeny rôznych modulov. Ľahko sa tak premení na digitálny fotoaparát alebo Hi-Fi prehrávač.

„Chceme našim zákazníkom dodať odvahu a chuť žiť naozaj mobilný život,“ hovorí Veronika Knollová z LG. „Telefón G5 a moduly LG Friends sú výsledkom nekonvenčného myslenia našich expertov, ktorí chceli vytvoriť unikátny telefón,“ dodala.

Medzi nespochybniteľné prednosti nového LG G5 patrí 135-stupňový fotoaparát, sekundárny displej a jedinečný 3D Arc Glass dizajn. Nová izolovaná anténa je neviditeľne zakomponovaná do tela telefónu a necháva tak vyniknúť čistému kovu. Batéria LG G5 je vymeniteľná a telefón vďaka svojmu povrchu skvele padne do ruky.

Alice_Titan_04_on shot_nowat

Inovatívny hardvér

Nový systém výmenných modulov umožňuje počas pár sekúnd vytvoriť zo smartfónu digitálny fotoaparát, Hi-Fi prehrávač aj rad ďalších zariadení.

Modul LG CAM Plus, pripojený k slotu pre batériu, umožňuje vytvoriť samostatný digitálny fotoaparát. Modul ponúka všetko potrebné od tlačidiel pre zapnutie / vypnutie, nahrávanie, clonu či priblíženie, po LED indikáciu a pohodlnú rukoväť. Možné je aj nastaviť zaostrenie či expozíciu. Vďaka prídavnej batérii s kapacitou 1 200 mAh sa LG CAM Plus len tak nevybije.

Pre milovníkov hudby je ideálny modul LG Hi-Fi Plus with B&O PLAY. Prenosný Hi-Fi DAC audio prehrávač bol vyvinutý v spolupráci s B&O PLAY a kombinuje elegantný škandinávsky dizajn s prémiovou kvalitou zvuku. Modul podporuje aj 32-bitový 384 kHz HD zvuk. Modul môže byť pripojený ako k telefónu LG G5, tak k akémukoľvek inému šikovnému telefónu či počítaču.

Priateľské doplnky

LG Playground je novinkou v spôsobe spolupráce rôznych zariadení a aplikácií. Súčasťou tohto ekosystému je rad doplnkových zariadení s názvom LG Friends. S nimi si užívatelia môžu užiť ešte viac zábavy a hravo prispôsobiť svoj smartfón obľúbenej činnosti.

Štýlové okuliare LG 360 VR simulujú 130″ televízor sledovaný zo vzdialenosti dvoch metrov. Rozlíšenie 639 ppi a kompatibilita s 360° obrazmi zachytenými LG 360 CAM či s obsahom Google Cardboard z nich robia skvelého spoločníka. K telefónu sa pripájajú pomocou kábla a vážia len 118 gramov.

Fotoaparát LG 360 CAM vyniká svojím uhlom záberu, batériou s kapacitou 1 200 mAh a internou pamäťou 4 GB, ktorá môže byť rozšírená microSD kartou. Zariadenie je vybavené dvoma 13 Mpx 200-stupňovými fotoaparátmi a tromi mikrofónmi, vďaka ktorým užívatelia nahrajú video v 2K kvalite s 5.1 kanálovým zvukom. Vzhľadom k partnerstvu so spoločnosťou Google môžu užívatelia nahrávať svoje fotografie či videá na Google Street View a YouTube360 a zdieľať ich tak so svojimi priateľmi. Obsah môže byť prehrávaný aj na všetkých zariadeniach podporujúcich 360° obsah.

LG Rolling Bot nie je len hračka, ale aj zariadenie, ktoré dokáže kontrolovať domácnosť či domácich miláčikov. Fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx sa jednoducho kotúľa a zároveň fotí či nahráva video. Naviac umožňuje aj ovládanie kompatibilných zariadení. Pomocou Wi-Fi sa táto IP kamera ľahko pripojí k LG G5 s živým vysielaním.

Novinkou audio radu LG TONE Series je LG Tone Platinum™ (model HBS-1100), Bluetooth headset, ktorý vznikol v spolupráci s Harman Kardon®. Vďaka svojej perfektnej kvalite zvuku získal platinové ocenenie tejto špičky vo svojom odbore. Čistý zvuk podčiarkuje nadčasový dizajn. Navyše sa jedná o prvý Bluetooth headset s aptX™ HDcodec, ktorý zaisťuje bezstratové 24-bitové rozlíšenie zvuku.

Slúchadlá H3 by B&O PLAY potláčajú nepríjemné ruchy okolia a zároveň výborne hrajú. Sú vytvorené na mieru milovníkom skvelej hudby aj všetkým, ktorí jednoducho chcú kvalitný zvuk. Slúchadlá sú kompatibilné so všetkými zariadeniami s operačným systémom Android.

Ovládanie LG Smart Controller je určené pre vybrané Drony. Vďaka nemu užívatelia LG G5 môžu v reálnom čase sledovať video a zároveň dron ovládať pomocou joysticku.

Aplikácia LG Friends Manager, určená len pre LG G5, uľahčuje používanie všetkých LG Friends zariadení. Automaticky deteguje kompatibilné zariadenia v blízkosti telefónu a ponúkne jednoduché pripojenie a spárovanie iba v troch krokoch.

Extrémny uhol pohľadu

LG G5 pokračuje v šľapajach smartfónov s vynikajúcim fotoaparátom. Je vybavený dvoma zadnými fotoaparátmi so štandardnou 78-stupňovou a širokouhlou 135-stupňovou šošovkou. Vďaka širokému uhlu, ktorý je až 1,7x širší ako u iných telefónov a o 15° širší ako u ľudského oka, telefón lepšie zachytí krajinu, vysoké budovy či väčšie skupiny ľudí bez nutnosti odstúpiť ďalej od fotografovaného objektu.

Novinkami sú aj efekty Pop-out Picture – kombinujúce širokouhlú a štandardnú fotografiu pre vytvorenie obrazu v rámčeku, Film Effect – pridá do fotografie až 9 filmových postáv, a efekt Auto Shot – vyfotí selfie vždy pri rozoznaní tváre.

Vždy na očiach

Koncept sekundárneho displeja bol prvýkrát predstavený v minulom roku pri telefóne LG V10. LG G5 s 5,3″ Quad HD IPS Quantum displejom ho však posunul ešte ďalej. Always-on displej je tentoraz priamo súčasťou hlavného displeja a netvorí tak samostatný sekundárny panel. LG G5 ukazuje čas, dátum či stav batérie, aj keď spí. Aby nebolo zbytočné plytvanie energie batérie, vývojári LG upravili technológiu, ktorou podsviecujú len požadovanú časť displeja. „Pasívny“ displej tak spotrebuje iba 0,8% kapacity batérie za hodinu, čo je v porovnaní s neustálym rozsvietením a zhasínaním displeja len pre kontrolu času prakticky bezvýznamným číslom.

Ďalšou prednosťou nového displeja LG G5 je denný režim, vďaka ktorému je všetko výborne čitateľné aj na dennom svetle. Technológia rozozná okolité svetelné podmienky a prispôsobí im jas displeja telefónu s možnosťou zvýšenia až na 850 nitov.

Jednoducho výkonnejší

LG G5 je vybavený úsporným procesorom Qualcomm Snapdragon 820, ktorý ponúka výkon 64-bitovej architektúry grafiku Adreno 530 či nízkoenergetický Hexagon DSP. Duálny 14-bitový ISP (Image Signal Processor) bol vyvinutý tak, aby nielen spracoval fotografie vo vysokom rozlíšení kvality DSLR fotoaparátu, ale zároveň bol energeticky efektívnejší. Procesor má integrovaný X12 LTE modem podporujúci rýchlosť sťahovania až 600 Mb/s kategórie 12 a LTE rýchlosť odosielania až 150 Mb/s.

V porovnaní s predchádzajúcim procesorom, Snapdragon 810, je použité CPU vďaka terajšej architektúre až dvakrát rýchlejšie a úspornejšie. Grafický čip Adreno 530 je až o 40% výkonnejší a zároveň až o 40% úspornejší. Snapdragon 820 podporuje vytváranie aj prehrávanie 4K s až 4x vyšším rozlíšením než je 1080p. Procesor je taktiež optimalizovaný pre nahrávanie videa (VR) v perfektnej kvalite so živými farbami.

LG G5 s technológiou aptX ™ HD ponúka čisté 24-bitové rozlíšenie zvuku prenášané cez Bluetooth. Pri pripojení sa slúchadlami LG TONE Platinum je Hi-Fi kvalita veľmi blízka tej z pôvodného zdroja.

Rýchle nabíjanie umožňuje Qualcomm Quick Charge 3.0, a to vďaka inteligentnému algoritmu. Nabíjanie je nielen o 27% rýchlejšie, ale zároveň o 45 percent efektívnejšie ako u predchádzajúcej generácie.

Technológia LPLE (Low Power Location Estimation) pomáha k lepšiemu využitiu energie až o 41,9 percenta vďaka efektívnejšej spotrebe aplikáciami vyžadujúcimi aktuálnu polohu.

Kľúčové špecifikácie

 • Čipset: procesor Qualcomm Snapdragon 820
 • Displej: 5,3″ Quad HD IPS Quantum Display (2 560 x 1 440/554 ppi)
 • Pamäť: 4 GB RAM / 32 GB ROM / microSD (až 2 TB)
 • Fotoaparát: štandardný 16 Mpx, širokouhlý 8 Mpx / 8 Mpx
 • Batéria: 2 800 mAh (vyberateľná)
 • Operačný systém: Android 6.0 Marshmallow
 • Rozmery: 149,4 x 73,9 x 7,7 mm
 • Hmotnosť: 159 g
 • Sieť: 2G/3G/4G/4G+/VoLTE ready/VoWiFi ready
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / USB typ C / NFC / Bluetooth 4.2
 • Farba: strieborná / titán / zlatá / rose

Model LG G5 bude na slovenskom trhu dostupný na prelome marca a apríla.

Značky: