Na výstave CES to spoločnosť LG odpálila úplne prvou rannou tlačovkou o 8 hodine miestneho času a v podstate stanovila tón celej výstavy. Jednak ukázala zrolovateľný OLED televízor v 4K rozlíšení ale ukázala aj to, ako sa jej podarilo vylepšiť kvalitu obrazu OLED televízorov s rozlíšením 8K.

Najprv firma uviedla, že sa dohodla so spoločnosťou Apple na tom, že priamo do televízora zabuduje podporu pre AirPlay, iTunes a tiež HomeKit. Znamená to, že takto sa dostanete k širokému video obsahu, ktorý sa nachádza v ponuke spoločnosti Apple. Pre úplnosť treba dodať, že rovnaké podmienky na spoluprácu Apple dohodol aj s hlavným konkurentom pre LG v oblasti televízorov, teda s firmou Samsung. V každom prípade, používatelia sa teraz môžu dostať k oveľa bohatšiemu video obsahu.

Základom kvalitného spracovania obrazu pre nové displeje OLED je procesor Alpha 9 druhej generácie. Ten využíva umelú inteligenciu (AI) na spracovanie obrazu a je súčasťou všetkých nových LG televízorov OLED a tiež LCD (NanoCell TV). Rovnako LG v USA spolieha na podporu hlasového ovládania televízuora cez Google Asistent alebo Amazon Alexa. V našom videu uvidíte, ako sa dá televízora opýtať na rôzne otázky o počasí alebo vzdialenosti medzi mestami či časový posun medzi krajinami.

Len pripomeňme, že OLED panely od LG využívajú aj ďalší známi výrobcovia televízorov ako je naor. Panasonic, Sony, Philips a pod. Televízory týchto výrobcov sa  líšia práve tým, ako spracujú obraz, ktorý sa potom zobrazí na displeji. Úloha nového procesora Alpha 9 druhej generácie je aj v kvalitnom prepočítavaní obrazu z nižšieho na vyššie rozlíšenie.

Na plnú podporu 8K rozlíšenia s HFR (High-Frequency Rate) teraz LG zabudovalo do nových televízorov port HDMI 2.1 a súčasťou dodávky je aj HDMI kábel, ktorý podporuje 8K rozlíšenie. Obsah v 8K je zatiaľ dostupný len pri internetových službách, na CESe sme DVD či Blu-ray prehrávač s podporou takto vysokého rozlíšenia nevideli.

Kvalitný obraz sa u LG spája aj s eleganciou OLED televízorov, ktoré sú mimoriadne tenké.

Nové OLED televízory prídu na slovenský trh začiatkom apríla tohto roka, o ich test sme zastúpenie tejto firmy na Slovensku už požiadali.

Viac o zrolovateľných OLED televízorov od LG

Budúcnosť je tu: LG vyrobilo rolovateľný OLED televízor. Predávať ho začne už na jar. Pozrite si ho na videu (doplnené)