Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ľahké kei-car alebo mohutné SUV? Tohtoročná novinka alebo hit zo starých čias?

Pre japonských tunerov to nie je podstatné. Ich rukám neunikne žiadne auto a modifikačné sady majú pripravené takmer pre každý model na japonskom trhu. Inak to nie je ani v prípade Lexusu LX. Renomovaná tuningová firma Modellista pripravila balík určený pre toto výkonné luxusné SUV.

Lexus LX – to je päť metrov luxusu na kolesách, ktorý si možno vychutnávať na diaľnici, v piesku, blate či snehu. Ide o vlajkovú SUV loď značky, ktorú navrhli tak, aby spájala bezkonkurenčný komfort s nekompromisnými vlastnosťami v teréne. Podľa japonských tunerov z Modellista však neexistuje auto, ktoré by sa nedalo ešte viac vyšperkovať doplnkami a úpravami karosérie. V prípade modelu Lexus LX s balíkom Advanced Luxury Package Modellista sú zmeny jemné, ale  atraktívne.

Nárazníky, spojlery, prahy

Rovnako ako v prípade balíka pre Lexus NX ponúka Modellista sadu exteriérových prvkov, ktoré mierne, ale predsa citeľne menia vzhľad auta zo všetkých možných uhlov. Obnovou prešla spodná časť predného nárazníka a podobný postup použili aj v zadnej časti vozidla. Pozornosť teraz pútajú  prahové lišty, ktoré majú v takom obrovskom aute aj praktickú funkciu. Modellista ponúka tiež 22-palcové zliatinové kované disky kolies samostatne alebo v sade s pneumatikami 265/50 R22. Napriek svojej mimoriadnej veľkosti sa pri takom masívnom aute nezdajú príliš veľké.

Balík doplnkov určite nezlepšuje terénne vlastnosti Lexusu LX, pretože v praxi sa svetlá výška mierne znižuje. Zdá sa však, že tohto sa zákazníci naozaj neobávajú. Lexus LX v štýlovej róbe od známeho úpravcu má totiž v prvom rade skvelo vyzerať.

Zmeny nesiahajú príliš hlboko

V prípade Advanced Luxury Package Modellista nenastali žiadne zmeny pod kapotou ani v interiéri. Čo viac si však ešte možno želať, keď vpredu pracuje motor V6 s dvojitým preplňovaním a výkonom nad 400 koní? Kokpit novej generácie Lexus LX tiež nenecháva priestor na nesplnené želania. Mäkké, kožené čalúnenie, audiosystém Mark Levinson či najnovšie technológie v oblasti multimédií a bezpečnosti – to je kombinácia, ktorú by bolo naozaj ťažké vylepšiť.

Koľko stojí balík?

Rovnako ako v prípade iných produktov, aj Modellista naceňuje balíky s lakom alebo bez neho. Tuningový kit s lakom (pozostávajúci z predného a zadného nárazníka a bočných schodíkov) pre nový Lexus LX stojí 500 500 jenov (približne 3 800 eur), variant bez laku stojí 478 500 jenov, teda približne 3 640 eur. Medzi farbami, z ktorých si zákazníci môžu vybrať, sú tri továrenské laky. Ich názvy sa na japonskom trhu líšia od európskych a amerických názvov. Advanced Luxury Pack pre Lexus LX je dostupný vo farbách Sonic Quartz (ekvivalent Eminent White Pearl), Black (na ostatných trhoch Caviar) a Graphite Black Glass Flakes (známy ako Black Onyx).

Značky: