Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, informuje o inovácii vysielacej technológie.

Spoločnosť M7 Group, ktorá prevádzkuje niekoľko satelitných platforiem v Európe medzi ktoré patrí tiež popredný český a slovenský satelitný operátor Skylink, sa rozhodla významne inovovať svoju vysielaciu technológiu. Jej výsledkom bude ďalšie zlepšenie celkovej obrazovej kvality všetkých vysielaných video služieb, a to pri súčasnom znížení nárokov na šírku pásma a zvýšenie flexibility technického zabezpečenia. M7 tak pokračuje v udržaní najvyššieho štandardu v poskytovaní video služieb v špičkovej kvalite.

Toto rozhodnutie, upgradovať používanú technológiu na tú generačne najvyspelejšiu, sme vykonali s ohľadom na rýchly vývoj v oblasti „dekódovania“ televízneho signálu. Srdcom systému je Harmonic PURE Compression Engine ™, ktorý v kodéroch Electra ™ X2 zabezpečuje pri zníženej šírke pásma vynikajúcu kvalitu obrazu. Významný je posun v kvalite poskytovaného videa „over IP“ a podpora HDR. Nová technológia prináša vylepšenú ostrosť pri nižších bitových rýchlostiach. Vďaka lepšiemu algoritmu znižuje kódový šum a  zlepšuje prelínanie obrazu, prechody snímok, zlepšuje predpovede pohybu (ME – motion estimation) aj pri nízkej bitovej rýchlosti, kódovanie šedej farby a prevenciu „trhaného“ pohybu kombinovaním algoritmov. Investovali sme nie len do generačne novej kompresnej technológie, ale tiež do spracovania vstupných signálov, pripojenie na primárne zdroje signálov zo štúdií. Cieľom obmeny je ponúknuť spoľahlivú a kvalitnú službu zákazníkom, povedal Ron Paans, technický riaditeľ M7 Group S.A.

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit