Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Virtuálna nákupná galéria MALL.SK rozširuje svoju ponuku. V spolupráci so sesterskou spoločnosťou CZC.cz pribudla v segmente IT techniky aj možnosť nakúpiť si samostatné komponenty na stavbu počítača podľa vlastných preferencií. Zo širokej ponuky si teraz zákazník môže na jedinom mieste vyskladať počítač do kancelárie, extra výkonný herný stroj či pracovný nástroj pre grafikov.

V kategórii PC a notebooky pribudla nová záložka PC komponenty. Rozdelená je na grafické karty, procesory, operačné pamäte, základné dosky, zdroje, pamätepočítačové skrinky. MALL.SK tak ponúka všetkých sedem hlavných kategórií komponentov potrebných na zloženie počítača a pridal aj chladiče pre zvýšenie efektivity čipov. Každá kategória má, samozrejme, prehľadný a praktický filter pre rýchle a jednoduché vyhľadávanie konkrétneho komponentu podľa vlastností, značky alebo cenového rozpätia. Nechýba rebríček najpredávanejších produktov.

Na vyskladanie stolového počítača nie sú potrebné špecifické odborné znalosti, preto sa čoraz viac bežných zákazníkov aj technologických nadšencov prikláňa práve k tejto možnosti. V prípade MALL.SK si navyše môžu všetko potrebné zaobstarať v jedinom nákupe, bez potreby vyhľadávania špecifických komponentov na ďalších weboch. „MALL.SK sa tak stáva ideálnym miestom nákupu aj pre hráčov. Práve táto cieľová skupina nájde u nás  všetky potrebné komponenty vhodné aj pre tých najnáročnejších,“ hovorí Pavla Hobíková, hovorkyňa MALL Group, a pokračuje: “Samozrejme, počítač na MALL.SK si môžu poskladať aj zákazníci, ktorí vyhľadávajú čo najlepší pomer výkonu a ceny.“

Či už záleží na výkone alebo aj dizajne, ponuka MALL.SK umožňuje výber bez kompromisov. Od počítačovej skrinky takých zvučných mien ako sú Fractal Design, Thermaltake alebo SilentiumPC s prípravou na vodné chladenie, priehľadnými bočnicami pre zvýraznenie podsvietenia komponentov až po vodné chladenie, disky alebo operačné pamäte s LED podsvietením.

Vo výbere procesorov nechýbajú najnovšie modely ako Intel i9 generácie Coffee Lake Refresh alebo AMD Ryzen. Podobne široká ponuka je aj pri základných doskách od MSI, Asus, Gigabyte či Asrock s čipsetmi AMD X570 alebo Intel Z390. MALL.SK má v ponuke grafické karty až od dvanástich výrobcov, od najvýkonnejších z radu Nvidia GeForce RTX2080 Ti až po špecializované modely pre profesionálov ako Nvidia Quadro RTX 6000. Na výber sú aj obľúbené modely s výborným pomerom výkonu a ceny ako napríklad GeForce GTX 1660 GAMING X 6G od MSI.

Mnoho komponentov je určených konkrétne pre herné počítače aj kvôli ich LED podsvieteniu. Napríklad operačné pamäte HyperX Predator RGB s frekvenciou až 4 000 Hz. To isté platí aj pre široký výber chladičov.

V neposlednom rade si z novej ponuky vyberú aj majitelia notebookov. Medzi komponentami sa dajú nájsť napríklad operačné pamäte alebo SSD disky vhodné aj pre laptop.

MALL.SK zatiaľ neposkytuje službu zostavovania počítača z vybraných komponentov. Zákazníkom však ponúka množstvo ďalších benefitov. Okrem bohatého sortimentu a množstva akciových cien, je to napríklad aj možnosť nakupovať na splátky alebo vyzdvihnúť si tovar na jednom z viac ako 300 výdajných miest na celom Slovensku.

Značky: