Mapy od Googlu sa menia na sociálnu sieť

0

Správy + Fotografie + Followeri = nová sociálna sieť.

Mapy od Googlu boli vždy hlavne o navigovaní, avšak už obsahujú množstvo ďalších funkcií. Ponúkajú napríklad informácie o firmách a prispôsobené odporúčania. Google v minulom roku experimentoval s tým, že umožnil používateľom sledovať niekoľkých miestnych sprievodcov. Spoločnosť teraz program rozširuje tak, aby už zahŕňal všetkých používateľov. Mapy sa tak menia na sociálnu sieť.

Google Mapy sociálna sieť

Zdroj: AndroidPolice

Funkcia sa už v Mapách začala globálne rozširovať a umožní nasledovať používateľov, ktorí verejne zdieľajú fotografie, recenzie alebo zoznamy. Aktualizované profily vyzerajú podobne ako na Twitteri alebo Facebooku, s tlačidlom “sledovať” a počtom sledovateľov. Po začatí sledovania konkrétnej osoby budete vidieť jej príspevky, odporúčania a ďalšie.

Každý takto aktívny človek má možnosť byť sledovaný ostatnými používateľmi a zdieľať s nimi obsah. Bude možné si zapnúť aj ručne schvaľovanie sledovanie, aby mal majiteľ profilu všetko pod kontrolou.

Spolu s novými funkciami prídu aj nové filtre, vďaka ktorým bude možné obsah ešte efektívnejšie triediť.

Zdroj: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

Outdoor od hlavy po päty: Smart hodinky a pohyb vo voľnej prírode (časť 3.)

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár