Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Hannover – Mercedes-Benz eActros LongHaul získal ocenenie „2023 Truck Innovation Award“. Prestížne ocenenie udeľuje obzvlášť inovatívnym nákladným vozidlám porota „International Truck of the Year“ (IToY), ktorú tvorí 25 skúsených novinárov z oblasti úžitkových vozidiel z významných medzinárodných médií z Európy a ďalších krajín.

Karin Rådström, CEO Mercedes-Benz Trucks, si prevzala ocenenie od predsedu poroty IToY Gianenrica Griffiniho na podujatí na výstave IAA Transportation 2022 v Hannoveri. Rozhodujúci pre hlasovanie bol inovatívny celkový technologický koncept s technológiou akumulátorov LFP, novou elektrickou nápravou, ako aj vysokou rýchlosťou vývoja Mercedes-Benz Trucks.

Ťažký akumulátorový elektrický eActros LongHaul pre diaľkovú dopravu je highlightom expozície Mercedes-Benz Trucks a bol odhalený ako koncepčný prototyp na tlačovej konferencii pred výstavou IAA. Elektrické nákladné vozidlo má dojazd približne 500 kilometrov na jedno nabitie akumulátora a je schopné vysoko výkonného nabíjania. Pripravenosť na sériovú výrobu je naplánovaná na rok 2024.

V posledných rokoch získali ocenenie Innovation Award aj vozidlá Mercedes-Benz eActros pre ťažkú distribučnú dopravu a nákladné vozidlo s vodíkovými palivovými článkami Mercedes-Benz GenH2 Truck.

Značky: