Michal odporúča: Samsung Galaxy S9+

7

Nie je to dávno, čo som odporúčal môj obľúbený LG G5, o ktorom si môžete prečítať tu.

Žiaľ asi mesiac po mojom odporúčaní moja G5 naveky odišla do mobilového neba a pre mňa vystala otázka kúpy nového telefónu. Požiadavky boli hlavne kladené na fotoaparát, rýchlosť, konektivitu, veľký kvalitný display s always on funkciou a hlavne spoľahlivosť po dvoch sklamaniach s LG. Adeptov bolo niekoľko, ale aj po odborných poradách s kolegami som skončil nakoniec s väčším Samsungom S9+.

Pomocník na každý deň

Telefón využívam intenzívne a robím na ňom už prakticky všetko, čo mi ponúka. Čo veľmi oceňujem je, že je aj z rôzne spoločnosti kladú dôraz na mobilné aplikácie a tým pádom sa telefón dá stále hodnotnejšie používať. Hodne využívam aplikácie od Googlu (Gmail, Keep, Chrome, Mapy, YouTube…) a veľmi rád používam telefón na platenie cez Google Pay. Tiež mám v telefóne uchovanú celú zásobu vernostných kariet. Veľmi ma baví fotiť a natáčať a tento telefón má výborný fotoaparát. Na fotky je radosť pozerať aj na PC. Z telefónu cez Chromecast prenášam do televízie rôzny obsah, či hudbu a dokonca ovládam aj moju Shield konzolu, či svetlá. Telefón sa veľmi dobre drží v ruke a jednoducho ovláda gestami, či hlasom. Telefón má aj miznúci 3,5 mm jack a slot na SD kartu, čo považujem za veľké +.

Rýchlosť a detaily, ktoré potešia

Nakoľko nejde o aktuálny TOP model na trhu, tak telefón je stále veľmi svižný a zatiaľ som nenašiel aplikáciu, s ktorou by mal telefón problém. Zatiaľ výborná je aj softvérová podpora a budúci upgrade na Android 10. Čo je veľmi využiteľné je bočný displej s výsuvným panelom. Je to taká drobnosť, ale podľa mňa veľmi užitočná, veľmi návyková a praktická. Veľmi pekné sú svetelné notifikácie, ktoré chodia okolo celého displeja. Always on s možnosťou nastavenia aktívneho času, či rozsvietenia po klepnutí je tiež super a páči sa mi aj možnosť vloženia obrázku priamo do always on obrazovky. Medzi ďalšie detaily, ktoré oceňujem sú nastavenia takmer na všetko, dokonca aj priehľadnosti jednotlivých oznámení. Telefón označuje spamové a nebezpečné hovory a vynikajúci je Dolby Atmos zvuk so stereo reproduktorov.

Dokonalý nie je..

Batéria je síce papierovo pomerne silná, ale v reáli idú percentá veľmi rýchlo dolu. Na celý deň to niekedy nestačí, najmä ak sa začnete hrať 🙂 Žiadny telefón však nie je dokonalý. Chýba mi širokouhlý fotoaparát, na ktorý som bol zvyknutý z G5ky (S10 je na tom lepšie, ale bol mimo rozpočet 😀). Samostatný fotoaparát s dvojnásobným zoomom je použiteľný, ale kvalita fotiek mi príde mierne horšia s vyšším šumom oproti hlavnému fotoaparátu. Zábava je s natáčaním spomaleného videa, ale žiaľ len v rozlíšení 720p pri 960 snímkoch ☹. Bol som zvyknutý aj na odomykanie a zamykanie poklepaním, ktoré tu chýba, ale sú to veci na ktoré sa dá zvyknúť a 3D touch na zobudenie to sčasti nahrádza.

Viem, že mnoho funkcionalít nájdem aj v lacnejších telefónoch, ale detaily odlišujú najmä rad S od Samsungu. Ja som spokojný a preto aj vám môžem tento telefón len odporučiť.

Kompletný seriál TOUCHIT odporúča hľadajte TU.

Prečítajte si aj:

Miro odporúča: iPhone 11 Pro je (takmer) dokonalý smartfón!

O autorovi

V redakcii mám na starosti obchod a samozrejme aj ja som technologický nadšenec. Najviac ma zaujímajú grafické karty, mobilné telefóny, smart riešenia domácností a miest. Hrávam volejbal, mám rád šport a najviac času trávim v spoločnosti rodiny.

7 komentárov

  1. Po panovi Mackovi dalsi s tzv dlhodobym zapozicanim za patricne velke PR? 😀
    Inak Xiaomi Mi Note 10 je supa, riadna pecka na vsetko. A v mnohom je lepsi. A cenovo aj podobny skuste aj ten 😉

    • Nejedná sa o dlhodobú zápožičku, ale o zakúpený súkromný kus. 🙂 Zvažoval som kúpiť Xiaomi Mi 9, kvôli fotoaparátu, ale MIUI mi nevyhovuje a chýbal by mi aj slot pre SD kartu. Mi Note 10 nebol v danej dobe ešte na trhu, ale za vyskúšanie by určite stál 🙂

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>