Microsoft chce chrániť platformy Android a iOS: Čoskoro pre ne sprístupní svoj antivírus

0

Preview verzia bude predstavená koncom februára.

Microsoft už dávnejšie oznámil svoje ambície rozšíriť zabezpečenie pomocou služby Windows Defender aj na ďalšie platformy. Teraz prostredníctvom svojho webu potvrdil, že sa tak stane už čoskoro.

Riešenie Microsoft Defender bude k dispozícii pre zariadenia s platformami iOS a Android a jeho preview verzia bude oznámená na konferencii RSA, ktorá sa uskutoční koncom februára.

Microsoft tak pokračuje v expanzii na mobilné platformy. Pred pár dňami sprístupnil vynovenú aplikáciu Office a teraz sa snaží zlepšiť ich bezpečnosť. Nevieme, ako presne to bude fungovať, avšak Microsoft Defender by mal byť navrhnutý tak, aby „zabránil používateľov v navštívení online stránok, ktoré Microsoft považuje za nebezpečné„.

Uvidíme, ako sa riešenie Microsoftu bude odlišovať od ostatných riešení tohto typu, ktoré sú už dostupné na trhu.

Zdroj: Microsoft

Prečítajte si aj:

Windows Defender sa vo Windows 10 premenuje na Microsoft Defender: Už budúci rok

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár