Microsoft nebude vynucovať použitie svojho vyhľadávača v Office 365 ProPlus

0

Zmeny s preddefinovaným vyhľadávačom sa nakoniec nekonajú.

Za zmenou rozhodnutia Microsoftu stojí komunita používateľov, ktorí mali k vynúteniu zmeny predvoleného vyhľadávacieho nástroja silné výhrady. V januári totiž firma oznámila plán vydať rozšírenie pre kancelársky balík Office 365 ProPlus, s ktorým by sa vyhľadávanie zmenilo na Bing. Zmenu postoja vysvetľuje Microsoft na svojej stránke.

microsoft search engine

Zmena vyhľadávania cez Microsoft Bing. Zdroj: Microsoft

Hneď prvým bodom v správe je, že zmeny v použití vyhľadávača sa nekonajú. Potešia sa najmä administrátori vo firmách. Tí mohli mať obavu nielen z reakcií pracovníkov vo firme ale aj celkovej kompatibilite a zvyklostiach. Ide aj o množstvo výsledkov, ktoré používateľ z vyhľadávača dostane a ako sú zacielené. Používať Bing v USA je výhodnejšie ako v menších európskych štátoch. V našich končinách kraľuje Google.

Avšak podľa vyhlásenia firmy budú niektoré nemanažovateľné počítače obsahovať vyhľadávanie cez Bing. Ide o nezávislé systémy, ktoré nie sú spravované napríklad doménou politikou vo firme.

Zdroj: Microsoft TechCommunity

Prečítajte si aj:

Ako využiť klávesové skratky s klávesom Windows?

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>