Vynovený Surface 3 má procesor Intel Atom x7 a nižšiu cenu.

Microsoft dnes oznámil dostupnosť nového Surface 3, poháňaného procesorom Intel Atom x7. Tento procesor je v rámci produktovej rodiny Intel Atom najvýkonnejší a má dvojnásobný grafický výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

Intel Atom x7 je zároveň hlavnou novinkou vynoveného zariadenia. Surface 3 bude dostupný za cenu od 499 dolárov / 599 EUR (pamätáte na tie časy, kedy sme nadávali na kurz 1:1? 🙂) a vo viacerých vyhotoveniach. Práve nižšia cena má byť hlavným lákadlom. Zariadenie sa však na Slovensku opäť nebude predávať.

Dodajme, že Surface 3 je doteraz najtenší a najľahší Surface tablet. Má hrúbku 8,7 mm, váži 622 gramov. 10,8-palcový displej má pomer strán 3:2, ktorý je podľa Microsoftu ideálny na prácu a všestranné využitie. Konvertibilný tablet je vybavený 3,5MP prednou a 8MP zadnou kamerou. Batéria má udávanú výdrž 10 hodín. Surface 3 je vybavený systémom Windows 8.1, upgrade na Windows 10 je samozrejmosťou.

Surface 3 bude v Európe dostupný za 599 / 719 EUR a príde v máji. Ceny LTE modelu sú neznáme

Surface 3 bude v Európe dostupný za 599 / 719 EUR a príde v máji. Ceny LTE modelu sú neznáme

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit