Microsoft prepracoval používateľské prostredie aplikácie OneNote. Dôraz kladie na zjednotenie používania naprieč všetkými zariadeniami

0

Microsoft včera prostredníctvom svojho oficiálneho blogu oznámil redizajn populárnej aplikácie OneNote, ktorá je súčasťou softvérového balíka Office.

Zmena sa bude týkať digitálneho poznámkového bloku v operačných systémoch Windows 10, Mac OS, Android, iOS i webovej verzie aplikácie dostupnej cez prehliadač. Dizajnérsky team sa pri zmene prostredia zameral na 3 kľúčové oblasti:

  • zjednodušenie používania pre ľudí využívajúcich asistenčné technológie (napríklad zrakovo či sluchovo postihnutí)
  • zjednotenie používateľského zážitku naprieč viacerými zariadeniami
  • zjednodušenie navigačných ovládacích prvkov

Softvérový gigant potvrdil slová svojho šéfa Satya Nadellu, ktorý už dávnejšie avizoval, že dostupnosť pre každého je jednou z priorít Microsoftu pri navrhovaní a vyvíjaní svojich produktov. “Zameriavame sa na navrhovanie a vývoj produktov, ktoré naši zákazníci majú radi a ktoré sú zostavené pre každého z nás“, tvrdí CEO jednej z najhodnotnejších firiem tejto planéty. Vylepšenia sa dočkali klávesové skratky i čítačka obrazovky.

Microsoft si tiež uvedomuje, že moderný človek už dnes nepoužíva iba 1 zariadenie. Bežne sú to skôr 2 až 3 zariadenia a práve prepínanie medzi nimi by malo byť po najnovšej aktualizácii ešte o niečo ľahšie. Cieľom je vyššia produktivita, čo je oblasť, o ktorej už Microsoft za tie roky skúseností, vie skutočne veľmi veľa. Myslelo sa aj na študentov, ktorí budú môcť rýchlejšie a efektívnejšie tvoriť obsah na súkromných aj školských zariadeniach.

Navigačné ovládacie prvky sú po novom všetky situované do ľavej časti aplikácie, čo by malo sprehľadniť najmä poznámkové  bloky s viacerými vnorenými sekciami a podsekciami. Aktualizáciu začne Microsoft postupne uvoľňovať v priebehu najbližších týždňov.

Zdroj: The Verge

 

 

 

O autorovi

Som nadšencom športu, dobrého jedla a noviniek z oblasti IT. S jednou z mojich vášní som sa rozhodol podeliť s ostatnými a tak píšem pre TouchIT. Venujem sa prioritne smartfónom, no sem tam zablúdim aj do iných oblastí.

Pridaj komentár