Microsoft vyhlásil víťazov ocenenia Partner of the year 2017

0

Slovenská spoločnosť SOFTIP a  SoftwareONE Czech Republic získali prestížne ocenenie spoločnosti Microsoft Partner roka 2017.

Toto ocenenie Microsoft udeľuje celosvetovo partnerom, ktorí za uplynulý rok preukázali vynikajúce zručnosti pri implementácii inovatívnych zákazníckych riešení, založených na technológiách Microsoft. Víťazi a finalisti z celého sveta si ocenenia prevzali na prestížnej konferencii Microsoft Inspire, ktorá sa uskutočnila od 9. – 13. júla 2017 vo Washingtone, D.C.

Svet je na pokraji vvýznamnej technologickej revolúcie, ktorá prinesie množstvo nových možností. Digitálna transformácia predstavuje vlnu inovácií podporovaných cloudovými technológiami ako internet vecí, rozšírená realita, umelá inteligencia a dáta. Podporovať napredovanie našich zákazníkov prostredníctvom digitálnej transformácie nám otvára nové trhy a možnosti s hodnotou viac ako 4,5 bilióna amerických dolárov. Naši partneri hrajú pri implementácií riešení a digitálnej transformácií nezastúpiteľnú úlohu a preto sú každoročne oceňovaní na svetovej úrovni.

Víťazi boli zvolení podľa toho, ako dokázali ovplyvniť lokálny trh a aké inovatívne riešenia priniesli svojim zákazníkom na ceste k digitálnej transformácií. Každý z finalistov sa výrazným spôsobom zaslúžil o významné zmeny v biznise a má zásadný vplyv na rozvoj komunity. Finalistov vybral Microsoft spomedzi 2800 nominácií zo 115 rôznych krajín.

Tento rok Microsoft rozdal ocenenia až v 34 kategóriách ako cloudové aplikácie, IoT, vzdelávanie, verejný sektor či filantropia až po ocenenia partnerov na úrovni jednotlivých krajín (Country Partner of the Year Awards).

„Víťazi a finalisti Partner roka 2017 predstavili najlepšie a najinovatívnejšie riešenia v rámci našej partnerskej komunity,” uviedol viceprezident spoločnosti Ron Huddleston. „Je pre mňa cťou oceniť našich najlepších partnerov, ktorí poskytujú svoje odborné znalosti na riešenie zložitých obchodných problémov,” dodáva Huddleston.

Za Slovensko si ocenenie prebrala spoločnosť SOFTIP, a. s., ktorá je dlhodobo spoľahlivým partnerom globálneho softvérového lídra. Svoje odborné znalosti a skúsenosti s implementáciou najnovších technológií pretavil už do desiatich víťazstiev v prestížnej súťaži Microsoft Awards na Slovensku a v Českej republike. Naposledy tento rok s riešeniami pre Mesto Baská Bystrica, ktoré je u nás prvým príkladom digitálneho mesta. Ako Microsoft Cloud Solution Provider na Slovensku aplikoval jeho riešenia zákazníkom ako O2 Slovakia alebo Lesy Slovenskej republiky..

Som veľmi hrdý, že SOFTIP opäť získal titul Partner roka spoločnosti Microsoft, o to viac že sa nám to podarilo už po tretíkrát. Aj keď sa môže zdať, že podobné ocenenia nám môžu zovšednieť, nie je to pravda. Je to skvelý úspech, ktorý si mimoriadne vážime. Zároveň ho vnímame ako veľký záväzok pokračovať v ďalšom zlepšovaní našich riešení,“ hovorí technický riaditeľ SOFTIPu, Ján Schwarz.

U našich susedov získala ocenenie Microsoft Partner roka 2017 spoločnosť SoftwareONE Czech Republic s.r.o. Spoločnosť Microsoft ocenila predovšetkým unikátnu ponuku služieb, ktorá dokáže prepojiť biznis požiadavky s technológiami, a to najmä oblasť cloudových technológií. Zákazníci  SoftwareONE, medzi ktorých patria komerčné organizácie rôznych veľkostí ako aj subjekty verejnej správy, získavajú prístup k špičkovému know-how konzultantov so SoftwareONE. Za zmienku stoja najmä aktivity v oblasti adopcie technológií alebo konzultácie praktických scenárov použitia s cieľom zmysluplného využitia jednotlivých technológií od Microsoftu.

Jan Knyttl, Country Leader SoftwareONE Czech Republic s.r.o. k oceneniu hovorí: „Za päť rokov pôsobenia na trhu sa naša spoločnosť stala významným a silným partnerom spoločnosti Microsoft a dôveryhodným poradcom svojich zákazníkov – najprv v predaji softwarových lincencií a teraz najmä v oblasti cloudových služieb a s tým súvisiaceho poradenstva. Ocenenie si nesmierne vážime a vnímame ho ako potvrdenie správnosti zvolenej cesty digitálnej transformácie IT na Biznis IT.“

„Náš partnerský ekosystém je jedným zo základných kameňov IT odvetvia na Slovensku a je zdrojom viacerých inovácií. Naším poslaním je vzdelávať a inšpirovať firmy všetkých veľkostí a ukázať im, aké sú možnosti a nástroje, ktoré by im pomáhali rozvíjať sa práve pomocou technológií. Nepriamou formou vzdelávame aj pomocou našich autorizovaných partnerov, ktorých školíme a tí potom pomáhajú zákazníkom hľadať nové riešenia,“ hovorí Ondřej Novodvorský, obchodný riaditeľ pre malé a stredne veľké podniky v Microsoft Slovensko a Česká republika.

Microsoft má na Slovensku a v Českej republike vybudovanú sieť viac ako 4000 partnerov, ktorí pomáhajú zákazníkom hľadať nové riešenia a možnosti vyhodnocovania dát, zefektívnenia a automatizácie procesov, zlepšenia komunikácie so zákazníkmi a novými obchodnými modelmi.

Kompletný zoznam víťazov za rok 2017 je dostupný TU.

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár