Medzinárodné oslavy Hviezdnych vojen dnes vyvrcholili postavením kozmickej lode Millennium Falcon.

Hlavní stavitelia Dan a Chris Steininger strávili dva dni jej postavením. Podarilo sa im tak vytvoriť najväčší model z Lega, ktorý verne kopíruje túto nákladnú loď. Popri hlavnom modeli, na ktorom lietal Harrison Ford ako Han Solo, postavili aj dve stíhač imperiálneho letectva. Loď je ozdobou nákupného centra Westfield Southland v austrálskom Melbourne.

Návštevníci boli oslovení výberom jednej zo strán Galaktickej ríše, aby sa zistili, ktorému projektu by chceli viac pomáhať. A na stavbe kozmickej lode aj oni prispeli svojím dielom.

Millennium Falcon meria 5 metrov a je postavený z približne 250 000 kociek Lega.

milfal_nowat

Útočné lode TIE fighters sú síce menšie, no to im na impozantnosti vôbec neuberá. Sú vysoké dva metre a každá je zložená z 80 000 kociek.

Podľa Dana Steiningera, ako jedného z hlavných staviteľov, trvá postavenie takéhoto modelu viac ako týždeň, no aj vďaka fanúšikom ho zvládli postaviť v rekordnom čase dvoch dní.

Výzvou pre staviteľov bol aj fakt, že model nie je orientovaný na výšku, ale na šírku.

Kto nemá hyperpohon, aby sa do 10.mája mohol zastaviť v Melbourne a pozrieť si model naživo, môže vidieť proces stavania a jeho finalizáciu na videu nižšie.

Zdroj: CNET

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.