Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Hyundai Motor odhalil detaily svojho mini elektromobilu (EV), ktorý je vybavený technológiou Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC). Táto technológia založená na umelej inteligencii optimalizuje prostredie vozidla na základe nálady vodiča. Mini EV vybavené EAVC podporuje liečbu mladých pacientov v detskej nemocnici SJD v Barcelone prostredníctvom projektu „Little Big e-Motion“

Spoločnosť Hyundai Motor Company v krátkom filme na YouTube predstavila podrobnosti svojho jedinečného mini elektrického vozidla (EV) založeného na koncepčnom automobile „45“. Šesťminútové video ukazuje, ako miniautomobil využíva technológiu Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC) na podporu mladých pacientov v detskej nemocnici SJD v Barcelone v Španielsku v rámci projektu „Little Big e-Motion“.

Technológia založená na umelej inteligencii

EAVC je technológia založená na umelej inteligencii, ktorá optimalizuje prostredie vozidla na základe informácií z vozidla aj z vonkajšieho prostredia. Spoločnosť Hyundai Motor Group vyvíja túto technológiu novej generácie v rámci akademického výskumu spolu s Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Technológia EAVC monitoruje výraz tváre, srdcovú a dychovú frekvenciu vodiča a kombinuje tieto údaje s údajmi z vozidla vrátane rýchlosti, zrýchlenia, hluku a vibrácií. Táto technológia potom spracuje údaje využívajúce strojové učenie na optimalizáciu prostredia vozidla a aktívne riadi systémy vozidla, ako sú osvetlenie, klíma, hudba a automat na vonné látky.

EVAC je jadrom projektu Hyundai „Little Big e-Motion“. Vďaka tejto technológii sa mini EV – navrhnutý rovnakým tímom, ktorý dohliadal na koncept „45“ – použije na podporu liečby mladých pacientov v nemocniciach. Spoločnosť Hyundai darovala tento jedinečný elektromobil nemocnici SJD v Barcelone, kde bude slúžiť na podporu mobility mladých pacientov z nemocničného lôžka do ošetrovne, ktorá je pre mnohé deti značne stresujúca.

Mini elektromobil, ktorý pomáha

Video sleduje deň liečby malej pacientky v barcelonskej nemocnici SJD. Spočiatku má dievčatko obavy z liečby, ale jeho nový priateľ, mini elektromobil, čoskoro začne pracovať na tom, aby získalo odvahu a cítilo sa na liečbu emocionálne pripravenejšie.

Mini EV vybavené technológiou EAVC interaguje so svojím mladým „vodičom“ prostredníctvom piatich kľúčových technológií: systém rozpoznávania emócií tváre, pás na kontrolu dýchania, snímač monitorovania srdcového rytmu, adaptívne osvetlenie Emotion a dávkovač vôní Emotion.

Systém rozpoznávania emócií tváre využíva kameru pred sedadlom na identifikáciu emócií dieťaťa v reálnom čase. Dýchací pás obopína telo a jeho vzduchové vrecká vyvíjajú jemný tlak, ktorý pomáha zmierňovať úzkosť a umožňujú stabilnejšie dýchanie, zatiaľ čo akcelerometer, snímač sledovania srdcového rytmu, meria srdcový rytmus a dychovú frekvenciu dieťaťa.

Adaptívne osvetlenie Emotion zobrazuje zelenú, žltú alebo červenú farbu, aby bolo možné farebne zobraziť emocionálny stav dieťaťa. Prístroj Emotion Adaptive Scent Dispenser rozprašuje vôňu na základe dýchania, aby pomohol vyčariť úsmev na tvári malých pacientov. Vozidlo tiež vytvára bubliny, aby oslávilo pokrok dieťaťa v liečbe.

Okrem poskytovania emočnej podpory mladým pacientom pomáha EAVC aj práci zdravotníckeho personálu v nemocnici tým, že ich informuje o emočnom stave mladých pacientov bez potreby fyzického kontaktu, čo je obzvlášť užitočné v ére COVID-19.

Spoločnosť Hyundai Motor plánuje pokračovať v podpore liečby mladých pacientov v nemocnici SJD prostredníctvom projektu „Little Big e-Motion“, pričom prostredníctvom tejto aplikácie doladí aj svoju technológiu EAVC. Spoločnosť dúfa, že v budúcnosti rozšíri využitie tejto technológie novej generácie v dopravných prostriedkoch s cieľom zvýšiť bezpečnosť a pohodu vodiča.

Značky: