Nová služba má nahradiť štandardný spôsob prihlasovania a manažovania používateľských účtov. Využije k tomu telefón, ponúkať ju budú operátori.

Používatelia majú dnes dve základné možnosti, ako sa prihlasovať do svojich účtov. Môžu využiť klasickú kombináciu meno/heslo alebo prepojiť účet so sociálnou sieťou. Na MWC v Barcelone spustila asociácia GSMA novú službu Mobile Connect, ktorá pridá ďalšiu možnosť – prihlasovať sa budete pomocou smartfónu.

Z pohľadu používateľa ide o jednoduchý proces. Otvoríte si žiadanú webovú stránku alebo aplikáciu – či už na počítači alebo telefóne – a zvolíte prihlásenie pomocou Mobile Connect. Následne pomocou telefónu prihlásenie potvrdíte.

Mobile Connect má zjednodušiť prihlasovanie

Mobile Connect má zjednodušiť prihlasovanie

Služba funguje podobne ako funkcia Facebook Connect, avšak oproti nej má poskytovať lepšiu ochranu osobných informácií. Tie môžu byť pri používaní prihlásenia cez sociálne siete zdieľané s inými subjektmi. Ak používateľ telefón stratí, je potrebné kontaktovať telekomunikačného operátora, ktorý mu pomôže situáciu vyriešiť. Mobile Connect momentálne podporuje úzke portfólio služieb. Ich počet má v budúcnosti rásť.

Mobile Connect je dostupný v 13 krajinách prostredníctvom 17 operátorov. Službu okrem iného poskytuje Deutsche Telekom, Vodafone aj Orange. Posledný menovaný ju spustil vo Francúzsku, avšak čoskoro sa má objaviť v susednom Poľsku. Predpokladáme, že nový spôsob prihlasovania sa časom objaví aj na Slovensku.

Za pozvanie ďakujeme spoločnostiam Samsung a Orange.

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit