Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

TüV Rheinland certifikoval 13 bezpečnostných funkcií robotov MiR600 a MiR1350 určených na manipuláciu s ťažkými nákladmi, čo je dôležitý krok na splnenie požiadaviek zákazníkov

Spoločnosť Mobile Industrial Robots (MiR), najväčší dodávateľ autonómnych mobilných robotov (AMR), oznámila, že spoločnosť TüV Rheinland certifikovala 13 bezpečnostných funkcií autonómnych mobilných robotov MiR600 a MiR1350, a to v súlade s priemyselným štandardom ISO 13849-1. S oficiálnym schválením od uznávanej, nezávislej testovacej a certifikačnej organizácie majú teraz zákazníci, ktorí chcú používať AMR od MiR, dôveryhodné uistenie, že bezpečnostné funkcie sú správne implementované a spĺňajú medzinárodné štandardy.

Podľa prezidenta MiR Jeana-Pierra Hathouta sú certifikácie zásadným krokom v snahe spoločnosti MiR ešte viac zvýšiť dôveru v segmente AMR, v značku MiR a v jej produktové rady. „Tieto certifikácie sú prirodzenou súčasťou nášho neustáleho úsilia o bezpečnosť a kvalitu,“ hovorí J-P. Hathout. „Normy a certifikácie vnímame ako dôležité nástroje na zaistenie spoľahlivých produktov a s overením od TüV Rheinland sme dokázali, že naše roboty spĺňajú najvyššie medzinárodné štandardy bezpečnosti a kvality.“

Dokumentované bezpečnostné prvky

Už 150 rokov funguje systém TüV ako nezávisle prevádzkovaný kontrolný a skúšobný orgán na zabezpečenie technickej bezpečnosti a kvality. Ako technický partner podnikov, štátnych úradov a organizácií poskytuje TüV Rheinland v súčasnosti kontrolu kvality a bezpečnosti takmer vo všetkých oblastiach ekonomickej a individuálnej činnosti. Certifikát TüV preukazuje, že pri sériovej výrobe MiR600 a MiR1350, dokáže spoločnosť MiR spoľahlivo zaistiť kvalitu skúmaných bezpečnostných prvkov v súlade s priemyselným štandardom ISO 13849-1.

„Bezpečné pracovné prostredie je pre väčšinu organizácií najvyššou prioritou a naše AMR sú navrhnuté tak, aby fungovali v bezprostrednej spolupráci so zamestnancami v továrni,“ povedal J-P. Hathout. „V dôsledku toho boli bezpečnostné prvky kľúčovým bodom nášho certifikačného procesu.“

Zvýšený dopyt zákazníkov po certifikátoch

Vysoké nároky na bezpečnosť a dokumentáciu sú štandardom hlavne medzi veľkými globálnymi podnikmi, ktoré predstavujú významnú časť zákazníkov spoločnosti MiR. Ako sa trh s AMR vyvíja, J-P. Hathout predpovedá, že tento dopyt vzrastie.

„Za posledné 2 – 3 roky sme zaznamenali nárast počtu zákazníkov, ktorí vo väčšej miere vyžadujú nezávislé certifikácie,“ dodal J-P. Hathout. „V MiR sme odhodlaní ísť nad rámec základných požiadaviek a rozšíreným využívaním týchto typov certifikácií chceme pomôcť posúvať robotický priemysel na vyšší štandard.“

Zoznam skúmaných bezpečnostných prvkov

Certifikát TüV sa vzťahuje na nasledujúce bezpečnostné prvky pre platformy MiR600 a MiR1350:

01. Núdzové zastavenie

02. Prekročenie rýchlosti

03. Prepínanie lokalít

04. Detekcia personálu

05. Sledovanie rýchlosti

06. Bezpečnostné zastavenie

07. Pohyb

08. Manuálne spustenie

09. Voľba režimu

10. Sledovanie polohy pri zdvihu paliet

11. E-stop systém

12. Sledovanie polohy pri zdvihu police

13. Detekcia prítomnosti police

Značky:

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.