Významná návrhárka Aurélie Fontan využila nový smartfón Samsung Galaxy Note9 a vytvorila tak kolekciu nadčasových módnych kúskov.

Pri ich vytváraní jej pomáhali špičkové technológie – ovládanie 3D tlače a kresliaci roboti. Skicovanie prototypov prebiehalo rovnako pomocou smartfónu. Aurélia v spolupráci so spoločnosťou Samsung využila v rámci procesu sedem hlavných krokov, z ktorých pozostáva návrh ako aj výroba. Vďaka novému smarftónu Galaxy Note9 sa jej podarilo vytvoriť úplne prvú mobilnú kolekciu vôbec.

Aurélia využila smartfón Galaxy Note9 na skicovanie, bezdrôtovú komunikáciu s novými nástrojmi ako zapnúť 3D tlač, ako aj možnosti robotického kreslenia vzorov látok. Vďaka tejto možnosti vytvorila neobvyklú a unikátnu kolekciu.

Návrhárka dokázala vďaka jednoduchej synchronizácii aplikácií s dodávateľmi celý proces výroby návrhov urýchliť. Dôležité taktiež bolo, že sa s nimi dokázala spojiť kdekoľvek, kde pracovala na svojich návrhoch, bez ohľadu na to, kde sa nachádzala.

Mobilná móda je zameraná predovšetkým na progresívny dizajn. Ten ponúka alternatívu rýchlej módy a využíva silu a potenciál mobilných technológií. Finálne kúsky boli vyrobené z recyklovateľnej kože a biologicky rozložiteľného plastového 3D zapínania odevov, pričom celý proces – od návrhu až po jeho dokončenie trval iba šesť týždňov. Smartfón Galaxy Note9 urýchlil proces vzniku prototypu o približne 40 percent.

Vďaka veľmi presnému peru S Pen dokázala mať návrhárka kontrolu pri skicovaní. Výkonný procesor zabudovaný v Galaxy Note9 a jeho veľké úložisko jej umožnili spojiť sa priamo s výkonnými technologickými nástrojmi a urýchliť proces navrhovania.

Samozrejmosťou bola možnosť upravovať návrhy naživo, inovovať tak ako vo vývojovej fáze, rovnako pri produkcii.

A návrhárka mala Galaxy Note9 vo vrecku – keďže sa jej tam vojde.

Spôsob využitia Galaxy Note9

Zdrojová inšpirácia

  • Aurélia použila fotoaparát a unikátne pero S Pen aby získala námety, mohla si zapisovať poznámky, náčrty a idei a uchovávať inšpirácie vo svojom digitálnom skicári.
  • Vďaka batérii, ktorá vydrží celý deň a veľkému úložisku mohla Aurélia pracovať so svojim digitálnym skicárom kedykoľvek a kdekoľvek.
  • Skicovanie návrhov, vzorov, zapínania odevov bolo samozrejmosťou.
  • Tvar jednotlivých kusov odevov, vzory látok a upínacie háčiky boli nakreslené perom S Pen s tenkým hrotom na 6,4-palcový displej na smartfóne Galaxy Note9. Záverečný produkt vyzeral, ako by ho nakreslila ceruzkou na papier.

Produkcia 3D tlačených háčikov

  • Komplikované nákresy zapínania jednotlivých kúskov odevov boli pretvorené v aplikácii OnShape* vďaka čomu vznikli digitálne návrhy ideálne pre 3D tlač. Súbory môžu byť následne odoslané priamo z telefónu na 3D tlačiareň Ultimaker. Obvykle je však v tejto fáze potrebný počítač.
  • Proces 3D tlače Aurélia sledovala v reálnom čase priamo na displeji svojho smartfónu a pokiaľ chcela, mohla okamžite urobiť zmeny vo svojich návrhoch.

Robotické kreslenie vzorov vďaka bezdrôtovému pripojeniu

  • Návrh vzorov látok bol bezdrôtovo odoslaný do moderného digitálneho robotického zariadenia na kreslenie Joto X, ktoré dokáže zložité vzory preniesť na kožený základ odevov.

A ako vyzerali navrhované odevy na záver vďaka Galaxy Note9?

  • Zapínanie vytvorené pomocou 3D tlače bolo použité k zošitiu vzorovanej kože a k dotvoreniu finálneho vzhľadu návrhov.
  • Aurélia si následne vytvorila svoj vlastný lookbook vďaka peru S Pen. S Pen podporuje Bluetooth. Toto jej umožnilo robiť fotografie bez toho, aby sa musela dotknúť telefónu. Mala teda skvelé možnosti pre finálne úpravy a zároveň získala profesionálne zábery.
  • Pre zjednodušenie fotografovania ponúka smartfón Galaxy Note9 funkciu Flaw Detection, ktorá skôr, ako urobíte záber upozorní na možné problémy.

Smartfón Galaxy Note9 je navrhnutý tak, aby poskytoval špičkový výkon a produktivitu tým, ktorí hľadajú telefón pre prácu a hru počas celého dňa. Batéria v Galaxy Note9 vydrží celý deň, smartfón má až 512 GB úložného priestoru – ten sa dá rozšíriť až na 1TB (čo je viac ako väčšiny notebookov). Smartfón „poháňa“ špičkový 10nm procesor, má podporu najrýchlejších dostupných sietí a ikonické pero S Pen, ktoré už podporuje aj prepojenie cez Bluetooth. Limity smartfónu Galaxy Note9 boli otestované pri návrhu a produkcii troch šiat a kabátu.

Aurélie Fontan poznamenala: „Pre mňa, ako návrhárku, ktorá sa pri svojej tvorbe inšpiruje potenciálom technológií a vedy, bolo veľmi zaujímavé zistenie, že existuje smartfón, ktorý mi umožní mať pod kontrolu celý proces vývoju kolekcie. Moje myšlienky sú ambiciózne a hľadám iné, netradičné procesy a tak pre mňa, ako mladú návrhárku bolo oslobodzujúce zažiť, že vďaka smartfónu – zariadenia, ktoré máte neustále pri sebe dokážem tieto myšlienky realizovať.“

„Keď sme zbadali Auréliu pri práci, pochopili sme, že je dokonalým stelesnením našich zákazníkov, ktorí si kúpili smartfón Note. Dôvod, prečo sú tak neskutočne lojálni je ten, že naše zariadenie ponúka takú úroveň výkonnosti a výdrže, akú ľudia na cestách skutočne potrebujú. 

Aplikácia OnShape je k dispozícii len pre zariadenia s operačným systémom Android

Značky: