Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Hostia slovenských hotelov považujú kvalitnú a bezplatnú Wi-Fi za štandard, hoci v zahraničí by si za podobné služby museli priplácať. Menia sa aj ich internetové návyky. Kým prednedávnom si aj biznisoví hostia vystačili s pevným pripojením či internetovým kútikom na vybavenie e-mailov, dnes sa do popredia dostáva všadeprítomná zábava. Návštevníci na hotelových sieťach okrem bežnej práce streamujú hudbu i sledujú videá. Hotelu Kaskády umožnili riešenia Cisco Meraki prispôsobiť sa moderným trendom, ponúknuť kvalitné pripojenie a zároveň výrazne zjednodušiť správu celej siete.

Počet pripojení prudko rastie. Kým kedysi sa Wi-Fi zapínala len na nevyhnutný čas, dnes to už nikto nerieši. Ak príde štvorčlenná rodina, každý má aspoň dve zariadenia, na ktorých Wi-Fi pripojenie aktívne využíva,“ hovorí Branislav Mala, konateľ hotela Kaskády v Sielnici pri Sliači.

Jeden z najobľúbenejších wellness hotelov Slovenska láka hostí nielen vodou s blahodarnými účinkami na regeneráciu svalov a kĺbov, ale aj špičkovými službami. Moderný rezort vyhľadávajú i firmy na svoje kongresy. Kvalitné, stabilné a garantované internetové pripojenie je preto nevyhnutné.

Predchádzajúca sieť tieto jednorazové nárasty zaťaženia nezvládala. Železobetónová konštrukcia budovy zároveň komplikovala pokrytie a tak na zabezpečenie aspoň základného signálu hotel potreboval desiatky antén. Staré riešenie navyše nevyhovovalo ani moderným bezpečnostným požiadavkám a sťažovalo dodržiavanie regulácií ako je GDPR. Neustále sa komplikovala aj správa siete.

Vyššia kvalita pokrytia

Hotel Kaskády preto oslovil spoločnosť Slovanet, partnera spoločnosti Cisco. Tá rozsiahly areál vybavila technológiou Cisco. Na pokrytie lokality nainštalovali 30 základných prístupových bodov Meraki MR33 a päť prístupových bodov Meraki MR42 s dedikovanou bezpečnosťou a podporou Bluetooth.

Výhodou prístupových bodov Cisco Meraki je ich kvalitný všesmerový signál, takže momentálne jeden prístupový bod Cisco nahrádza približne 5 starých antén. Hotel sa tak nielen vyhol výraznej obmene siete, ale zredukoval káble a rozvody pri vyššej kvalite signálu i pokrytia.

Jednoduchá správa

Vďaka cloudovému riadeniu Wi-Fi je teraz správa siete omnoho jednoduchšia. Cisco Meraki umožňuje flexibilné riadenie, takže hotel dokázal oddeliť sieť hostí od siete na komunikáciu zamestnancov a technologickej siete. IT správca má navyše prehľad o ich využívaní a vie hosťom garantovať určitý objem dát. Nová Wi-Fi dokáže naplniť rastúce požiadavky i napriek tomu, že celkové pripojenie odľahlej lokality je zabezpečené len vzduchom.

Vieme si veľmi jednoducho riadiť kapacitu podľa potreby. Ak máme kongres, tak ľahko pár klikmi presunieme kapacitu siete na kongresové priestory a potom zase späť na ubytovacie priestory. Cisco Meraki má navyše výhodu, že sleduje kvalitu siete a dokáže automaticky zabezpečovať vysokú úroveň pripojenia bez potreby manuálneho zásahu,“ hovorí konateľ hotela. Okrem presných štatistík o využívaní siete, dĺžke pripojenia, objemu prenesených dát či vracajúcich sa návštevníkoch má navyše k dispozícii aj možnosť veľmi jednoducho nastavovať obmedzenia či už podľa množstva dát alebo prístupu k potenciálne nebezpečnému či nechcenému obsahu, tak, ako práve potrebuje.

Prevádzkovateľ zároveň získava silný marketingový nástroj. Vďaka možnostiam Meraki má napríklad k dispozícii anonymizované údaje vo forme takzvanej „heat mapy“. Poskytujú mu detailný prehľad o tom, v ktorých priestoroch sa návštevníci najčastejšie zdržiavajú a koľko času tam trávia.

Inovácie bez problémov

Moderná Wi-Fi sieť okrem toho hotelu umožňuje priamo obojsmerne komunikovať s hosťami. Stačí jednoduchá registrácia pri prvom pripojení a hostia môžu okamžite posielať hotelu podnety a zároveň dostávať dôležité informácie priamo na svoje zariadenie.

Nasadenie Cisco Meraki nám prinieslo pokoj a komfort. Nemusíme riešiť žiadne ťažkosti a sieť si teraz vie poradiť s mnohými problémami i sama. Navyše, vďaka spolupráci so spoločnosťou Slovanet máme vyriešené i GDPR, ktorým sa nemusíme vôbec zaoberať,“ hovorí Branislav Mala.

Značky: