Môj deň v Messengeri končí. Nahradia ho Facebook Stories

0

Jedná sa tak o ďalší krok, ako spropagovať Facebook Stories, aby ho používalo viac ľudí.

Doteraz fungovali obe služby zvlášť a bez vzájomnej synchronizácie. Facebook sa tak rozhodol jednu zo služieb pochovať a stal sa ňou práve Môj deň v Messengeri, ktorý nahradia Stories, ako ich poznáme z aplikácie Facebook.

Ide teda o ďalší pokus sociálnej siete o popularizáciu svojich Stories, ktorým sa dlhodobo nedarí, na rozdiel od Stories na Instagrame, ktoré sa tešia mimoriadnej popularite. Zmena prichádza pravdepodobne ale aj z dôvodu, že mnoho používateľov si už dávno myslelo, že sa jedna o jednu službu.

Do Facebook Stories s touto výraznou zmenou pribúda aj jedna nevyhnutná novinka v podobe synchronizácie tejto služby. Ak si teda používateľ pozrie fotografiu v Messengeri, tak sa mu zobrazí v aplikácii Facebook ako už zobrazená.

Sociálna sieť zároveň vypína službu Facebook Direct. Reakcie na Stories tak budú prichádzať priamo do Messengera.

Stories sú fotky alebo krátke videá, ktoré používatelia vedia rôzne upraviť a obohatiť o efekty a filtre. Zobrazujú sa však len po dobu 24 hodín a potom nenávratne zmiznú.

Zdroj: TechCrunch

Prečítajte si aj:

Facebook spustil Stories, aj pre odľahčenú verziu svojej aplikácie

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár