motorola čoskoro predstaví odľahčený a cenovo dostupný model edge lite

2

Už 7. júla môžeme spoznať cenovo dostupnejšiu verziu vlajkového modelu motorola edge+.

Spoločnosť zatiaľ neposkytla žiadne bližšie informácie o zameraní konferencie. Jedným z modelov, ktorý by sme mohli o pár dní spoznať však môže byť edge lite. Šance na predstavenie zvyšuje aj fakt, že tento smartfón iba pred pár dňami prešiel certifikáciou so 4700 mAh batériou a podporou 5G.

motorola edge+

motorola edge+

Certifikácia neodhalil žiadne ďalšie podrobnosti o edge lite, ale nedávna správa potvrdila, že smartfón bude mať vo svojej výbave Snapdragon 765 so 6 GB pamäte RAM. Vnútorný ukladací priestor  by mal mať 128 GB. Model edge lite bude mať nainštalovaný Android 10. Displej s uhlopriečkou 6,7-palca a FullHD+ rozlíšením poskytne pomer strán 21:9. Nezabudne sa ani vyššiu obnovovaciu frekvenciu 90Hz.

motorola edge+

motorola edge+

Snímač odtlačkov prstov sa aj v prípade modelu lite dostane pod displej. Selfie kamera s rozlíšením 8 Mpx bude umiestnené v diere displeja a bude jej pomáhať 2 Mpx senzor snímania hĺbky. V zadnej časti edge lite bude umiestnený hlavný 48 Mpx fotoaparát, ktorý bude doplnený 16, 8 a 5 Mpx modulmi, ktorých presné zameranie nie je zatiaľ známe.

motorola edge lite

motorola na 7. júla plánuje konferenciu, Zdroj: GSMArena

Súčasťou edge lite je USB-C port, cez ktorý bude možné smartfón nabíjať s výkonom až 18 W. Vo výbave nebude chýbať podpora NFC a dual-SIM. Podpora dvoch SIM kariet bude obmedzená iba na niektoré trhy. Medzinárodný model bude vybavený samostatným tlačidlom pre Google Asistenta.

Poteší aj samotná cena, ktorá by mala v Európe začínať na 399 eurách.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

motorola edge+: Oplatí sa motorola za 999 EUR? (RECENZIA)

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

2 komentáre

  1. Ved toto su komplet parametre uz existujucej Motorola Edge bez +. O com je tento clanok? Kontrolujete vobec co sem davate???

    • Peter Hupka on

      Dobrý deň, tieto dva modely telefónov sú vo svojej podstate veľmi podobné (napr. Snapdragon 765G, rovnaké rozmery displeja). Model edge lite nebude mať ToF fotoaparát. Namiesto neho bude používať 5 Mpx macro fotoaparát. Zmena je aj v rozlíšení hlavného fotoaparátu, ktorý je v prípade modelu lite iba 48 Mpx, nie 64 Mpx ako pri klasickom edge. Rovnako je zásadný rozdiel v selfie fotoaparátoch. Klasický edge má jeden 25 Mpx senzor a edge lite bude mať vo výbave 2 senzory (8 + 2 Mpx). Edge lite bude mať dokonca väčšiu batériu.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>