Už 7. júla môžeme spoznať cenovo dostupnejšiu verziu vlajkového modelu motorola edge+.

Spoločnosť zatiaľ neposkytla žiadne bližšie informácie o zameraní konferencie. Jedným z modelov, ktorý by sme mohli o pár dní spoznať však môže byť edge lite. Šance na predstavenie zvyšuje aj fakt, že tento smartfón iba pred pár dňami prešiel certifikáciou so 4700 mAh batériou a podporou 5G.

motorola edge+

motorola edge+

Certifikácia neodhalil žiadne ďalšie podrobnosti o edge lite, ale nedávna správa potvrdila, že smartfón bude mať vo svojej výbave Snapdragon 765 so 6 GB pamäte RAM. Vnútorný ukladací priestor  by mal mať 128 GB. Model edge lite bude mať nainštalovaný Android 10. Displej s uhlopriečkou 6,7-palca a FullHD+ rozlíšením poskytne pomer strán 21:9. Nezabudne sa ani vyššiu obnovovaciu frekvenciu 90Hz.

motorola edge+

motorola edge+

Snímač odtlačkov prstov sa aj v prípade modelu lite dostane pod displej. Selfie kamera s rozlíšením 8 Mpx bude umiestnené v diere displeja a bude jej pomáhať 2 Mpx senzor snímania hĺbky. V zadnej časti edge lite bude umiestnený hlavný 48 Mpx fotoaparát, ktorý bude doplnený 16, 8 a 5 Mpx modulmi, ktorých presné zameranie nie je zatiaľ známe.

motorola edge lite

motorola na 7. júla plánuje konferenciu, Zdroj: GSMArena

Súčasťou edge lite je USB-C port, cez ktorý bude možné smartfón nabíjať s výkonom až 18 W. Vo výbave nebude chýbať podpora NFC a dual-SIM. Podpora dvoch SIM kariet bude obmedzená iba na niektoré trhy. Medzinárodný model bude vybavený samostatným tlačidlom pre Google Asistenta.

Poteší aj samotná cena, ktorá by mala v Európe začínať na 399 eurách.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

motorola edge+: Oplatí sa motorola za 999 EUR? (RECENZIA)

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.