Ponúka atraktívny pomer cena/výbava.

Motorola oficiálne predstavila smartfóny série edge 50. K dispozícii budú celkovo tri nové smartfóny, ktorých cena a dostupnosť na slovenskom trhu bude nasledujúca:

  • vlajková loď edge 50 ultra bude dostupná začiatkom júna s cenou 999 eur, v rámci predobjednávok ju kúpite za 899 eur
  • edge 50 pro bude dostupný od tohto týždňa s počiatočnou cenou 699 eur
  • edge 50 fusion príde na trh v polovici mája s cenou 469 eur, v rámci predobjednávok ju kúpite za 399 eur

Snapdragon 8s Gen 3, 16 GB RAM a 1 TB úložisko

Motorola edge 50 ultra je nová vlajková loď spoločnosti, ktorej dizajn využíva prémiové materiály, ako je pravé drevo a vegánska koža na zadnej strane a tenký rám z pieskovaného hliníka. Telefón ponúka 6,67-palcový pOLED displej s rozlíšením 2712 × 1220 pixelov a obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Chráni ho ochranné sklo Corning Gorilla Glass Victus, pričom smartfón disponuje odolnosťou voči vode a prachu na úrovni IP68.

Model edge 50 ultra poháňa nový procesor Snapdragon 8s Gen 3 v kombinácii so 16 GB RAM typu LPDDR5X a 1 TB úložiskom typu UFS 4.0. Batéria má kapacitu 4500 mAh a podporuje 125 W káblové a 50 W bezdrôtové nabíjanie. Vo výbave sú tiež dva stereo reproduktory s Dolby Atmos a trojica mikrofónov.

Motorola edge 50 ultraZdroj: Motorola
Motorola edge 50 ultra

Trojica zadných fotoaparátov, UWB a podpora pre eSIM

Telefón ponúka 50 Mpx hlavný fotoaparát s OIS, 50 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát s automatickým zaostrovaním a 64 Mpx teleobjektív s 3× optickým zoomom a OIS. Predný fotoaparát má rozlíšenie 50 Mpx a ponúka funkciu automatického zaostrovania. Záznam videa je dostupný v 4K pri 60 fps pre predný aj zadný fotoaparát.

Motorola edge 50 ultra podporuje Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 aj UWB. USB-C port má podporu pre DisplayPort 1.4 a prenosové rýchlosti na úrovni USB 3.1 gen 2. K dispozícii je podpora pre eSIM, súčasťou balenia je 125 W nabíjačka. Operačný systém je Android 14. Podpora je na úrovni 3 ďalších verzií systému Android a 4 rokov bezpečnostných aktualizácií.

Motorola edge 50 ultraZdroj: Motorola
Motorola edge 50 ultra

Umelá inteligencia a prepojenie s počítačom

Telefón dostane do výbavy aj zopár funkcií umelej inteligencie, ako je moto ai. Tá umožní vytváranie personalizovaných tapiet. Pomocou funkcie Style Sync môžete nahrať obrázok vzoru svojho oblečenia a vytvoriť si tak viacero jedinečných obrázkov. Obrázok môžete vytvoriť aj prostredníctvom textovej výzvy. Umelá inteligencia sa využíva aj v rámci adaptívnej stabilizácie a pre sledovanie zaostrenia pri zázname videa, či pri fotení pri slabom osvetlení.

Súčasťou výbavy rodiny edge 50 je aj aplikácia Smart Connect (predtým Ready For), ktorá integruje ekosystémy Lenovo a Motorola a vytvára jednotný a bezproblémový zážitok z používania viacerých zariadení. Cez prepojené zariadenia môžete telefonovať, posielať správy a zdieľať súbory.

Motorola edge 50 ultraZdroj: Motorola
Motorola edge 50 ultra

Zdroj: Motorola

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit